Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

StarDance XI - 6. večer

21. 11. 2021 10:21:01
Soutěžní taneční zábavná show StarDance se svým šestým večerem přehoupla do druhé poloviny a soutěž opustil pátý pár.

Pátý "filmový" večer znamenal konec pouti pro herečku Mariku Šoposkou a jejího tanečního partnera Robina Ondráčka.

Večer šestý neměl žádné zadání, a tak se páry mohly věnovat čistě jen tanci. Před šesticí "přeživších" stála výzva v podobě dvou standardních tanců, waltzu a slowfoxu a latinskoamerické brazilské samby.

Slowfox a samba jsou ve svých kategoriích nejobtížnějšími tanci. Slowfox je pomalý s menší průběhovou vlnou a specifickou technikou kroků. Pohyb musí být plynulý a právě na pomalých tancích je nejvíc poznat každá chyba. Samba je obtížná svým bouncingem a rychlostí. Je v ní zapotřebí udělat dva zdvihy za sebou na jedné noze, do toho pracovat pánví a ještě dodržet nášlapy, zjednodušeně řečeno.

Před letošním ročníkem byly tři jistoty se kterými se setkáme. S Markem Ebenem, Terezou Kostkovou a Zdeňkem Chlopčíkem, kteří jsou tvářemi StarDance od úplně prvního večera nepřetržitě. Po šestém večeru jedenácté řady je touto jistotou už jen Marek Eben. Po Tereze Kostkové nemoc vyřadila i Zdeňka Chlopčíka, kterého zastoupil Václav Kuneš, porotce z deváté řady.

V šestém večeru zazněl jeden waltz, dvě samby a tři slowfoxy. Jak si páry s tanci poradily? Pojďme se podívat na jednotlivé výkony:

Martina Viktorie Kopecká & Marek Dědík

(waltz - How long will I love you)

První tanec večera zahájila farářka Martina s Markem. Stále se nemohu zbavit dojmu, že se ve vystoupeních tohoto páru objevuje málo tance v páru a přemíra efektů v podobě zvedaček, nošení partnerky nebo rekvizit. Líbily se mi přesné přísuny u Martiny i provedení pivot. Martina ale působila neuvolněně, svázaně a nejistě. Ztuhlost v těle se pak přenášela i do pohybu, kterému by dozajista slušel větší prostor. Vadily mi příliš vysoké nášlapy v promenádním postavení, kdy, ač ve zdvihu na špičkách, musí obě nohy neustále hladit parket. Technika nebyla špatná, ale ani oslnivá. Richard Genzer prohlásil, že výkony Martiny rostou jako bambus. Tatiana Drexler ocenila triky a kritizovala práci chodidel a z toho vyplývající pohyb do prostoru. Jan Tománek vytkl strnulost v těle a Václav Kuneš viděl zaváhání nohou. Porota udělila za předvedený waltz známky 7, 6, 7 a 6, má známka by byla shodná s lichými porotci.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○

Tomáš Verner & Kristýna Coufalová
(slowfox - All about that bass)

Slowfox v podání Tomáše byl velmi zdařilý. Zvládnutá technika pérového kroku a trojkroku umocnila pohyb. Líbily se mi i pivoty. Bohužel, objevily se drobné rytmické chyby, vysoké nášlapy a při chůzi vzad chodil Tomáš z kolene a ne z kyčle. To v mých očích hodnocení snížilo. Tatiana Drexler ocenila kontakt v páru a tanec označila za fakt velmi dobrý. Jan Tománek nazval Tomáše odvážným mladým mužem a vytkl vystrčený zadek. Porota ohodnotila předvedený tanec Tomáše a Kristýny známkami v hodnotách 9, 9, 10 a 7, má známka by byla vzhledem k výše uvedenému mezi krajními porotci.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○

Jan Cina & Adriana Mašková
(samba - Mas Que Nada)

Janovi rychlé a rytmické tance svědčí. V sambě se dostala ke slovu jeho pohyblivost, kterou naplno využil. Tentokráte se vyvaroval chyb v rytmu a bylo to hned o poznání lepší. Technika byla vcelku zvládnutá dobře, ale absolutní známka z toho nebyla. Jan byl místy tvrdší a občas měl problémy provést správně bouncing. Přesto si jeho tanec zaslouží vysoké hodnocení. Richard Genzer ocenil práci pánví a Václav Kuneš označil Jana za živel, přičemž partnerka dokáže z Jana vytáhnout to, co mu svědčí nejvíc. Jan s Adrianou si odnesli za svou sambu známky 9, 8, 9 a 8, má známka by se shodovala s hodnocením Honzy Tománka.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼

Tereza Černochová & Dominik Vodička
(slowfox - L'important C'est La Rose)

Jedna ze světově nejznámějších písní z repertoáru Gilberta Bécauda doprovodila Terezu a Dominika při jejich slowfoxu. Tereza neustále překvapuje. Velmi zdařilé zvládnutí pérového kroku a trojkroku bylo známkou neméně zdařilého tance. Rytmicky správně zatančený slowfox byl asi nejlepším tancem večera. Kromě zmíněného pérového kroku a trojkroku se mi líbila i lehkost v pivotách a dobře zvládnutá technika celého tance. Absolutní známce zabránily občasné nášlapy na paty místo špiček. Tereze bych poradil, aby při výkopu propnula špičku nohy a nekopala do vzduchu patou. Je to kosmetická vada na kráse, ale poměrně rušivá. Jan Tománek označil Terezin tanec za skvělý a úžasný. Václav Kuneš prohlásil, že Tereza zpívá pohybem a všiml si, že v sólo tanci je nejistá. Porota udělila známky 9, 9, 10 a 8, má známka by byla totožná s hodnocením Tatiany Drexler.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼

Andrea Sestini Hlaváčková & Jakub Necpál
(samba - Maria)

Andrea tančící s rodinou Necpálů předvedla poměrně zdařilou sambu, tentokrát po boku Jakuba. Po technické stránce byla její samba slušná, ale standard jí svědčí víc. Andrea předvedla velmi dobrou práci boků, ale nohy nedokázala občas dostat do patřičné polohy stejně jako váhu těla, a tak nedotáhla botafogo váhou těla a volty neměly správnou techniku. Z tance ale čišela energie a líbily se mi i lehce zvládnuté pivoty. Tatiana Drexler prohlásila, že to byla pecka a že Andree jdou tance plné energie a dynamiky. Richard Genzer řekl, že to bylo ženské a hezké. Václav Kuneš dodal, že čím déle Andrea tančí, tím je to lepší a Jan Tománek označil Andreu za krásnou panenku s čertem v těle. Porota ocenila výkon známkami 8, 8, 8 a 9, má známka by byla totožná s většinou poroty.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○

Mirai Navrátil & Lenka Nora Návorková
(slowfox - Make My Day)

Mirai se vypl k velkému výkonu a předvedl svůj nejlepší tanec. Již je pravidlem rytmika v naprostém pořádku, což se ovšem dá u hudebníka očekávat. Tentokrát se Mirai hodně snažil být narovnaný, i když občas držení těla neudržel. Po technické stránce by se dal tanec označit za lepší průměr. Občas mu padalo držení, vadou pak byla pokrčená kolena a zejména chůze vzad, kdy kroky z kolene byly doslova limitující pohyb. Richard Genzer konstatoval, že Mirai hodně přidal. Tatiana Drexler řekla, že si už na Miraiův rám zvyká a že je pořád hrbatý. Jan Tománek označil tanec za slušný a radil zlepšit rám. Václav Kuneš řekl, že se Mirai lepší. Mirai s Lenkou si vysloužili známky 8, 7, 8 a 8, má známka by byla se shodovala s většinou poroty.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○

Souboj týmů
(charleston - Golden Nugget)

Souboj týmů na netradiční tanec, charleston by se dal označit za taneční grotesku s výrazným podpisem Marka Zelinky. Takováto vystoupení se hodnotí opravdu velmi obtížně. Nejde ani o formaci, ani standardizované tance, kdy technika není úplně přesně daná. Dá se hodnotit zábavnost a subjektivní dojem. Smazává se rozdíl mezi soutěžícími a jejich profesionálními protějšky za neustálého víření všech. Kdyby to bylo v mých silách, dostali by za vystoupení bod úplně všichni zapojení, včetně moderátorů. Zdržím se tedy v rámci objektivity svého hodnocení a přede všemi smekám jak za provedení, tak za komičnost i zábavnost. Porota se rozhodla udělit bonusový bod členům týmu 2.

Porota svými známkami stanovila následující pořadí:

1Tereza a Dominik36+16
2Tomáš a Kristýna35+15
3Jan a Adriana344
4Andrea a Jakub333
5Mirai a Lenka31+12
6Martina a Marek261

Hlasování diváků společně se známkami od poroty rozhodlo o tom, že soutěž po trablích s partnery a přes statečný výkon opouští pár Andrea Sestini Hlaváčková a Jakub Necpál.

Příští týden bude charitativní pro Centrum Paraple. Dojde ke změně, tentokrát nepůjde o tanec s vozíčkáři, ale o tanec pro vozíčkáře, zřejmě z důvodu zdravotního rizika. Nikdo nevypadne a hodnocení poroty se přenese do dalšího večera.

Logo a fotografie s laskavým svolením: ©Česká televize, 2021

Autor: Petr Fabera | neděle 21.11.2021 10:21 | karma článku: 32.27 | přečteno: 5568x

Další články blogera

Petr Fabera

StarDance XI - 7. večer, charita pro Paraple

Sedmý večer soutěžní taneční zábavné show StarDance se již tradičně nesl v duchu charity pro Centrum Paraple.

28.11.2021 v 11:41 | Karma článku: 25.40 | Přečteno: 1142 | Diskuse

Petr Fabera

2. Seniorský StarDance

V neděli 21.11.2021 se na pražském Žofíně pod záštitou MČ Prahy 1uskutečnilo desetičlenné finále 2. Seniorského StarDance.

26.11.2021 v 17:36 | Karma článku: 11.96 | Přečteno: 332 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance XI - 5. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance završila svou první polovinu pátým večerem. I tentokrát zasáhl strašák posledních dvou let do složení soutěžících.

14.11.2021 v 11:33 | Karma článku: 32.67 | Přečteno: 5348 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Pavel Hewlit

Rasistické divadlo a zákazy umění (Hanks asi vrátí Oscary)

Možná jste divadelní hru Ujetá ruka viděli, a tak můžete posoudit, já ne, a tak mohu posoudit pouze události, jaké se kolem hry za poslední dny strhly, nebo spíš se tak plánovaně neplánovaně objevily.

2.12.2021 v 14:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 14 | Diskuse

Dita Jarošová

Zlaté oči Jarmily Mundyové /povídka

Jarmila stála u mříže a zamykala, alarm byl nastaven na číslo narození jejího prvního potomka. U dveří si povšimla dalších vajglů, zase jako včera, povzdechla si a odhrnula zrzavý pramen vlasů.

2.12.2021 v 11:41 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Oldřich Dwořák

Nezdwořácký "o očkování" kreslený fór-

škarohlídům nevhodný a pro suchary kór! + Co se bude o dnešní době psát v budoucnu a co je v každém případě dobré...? :-)

2.12.2021 v 11:05 | Karma článku: 14.71 | Přečteno: 332 | Diskuse

Karel Sýkora

Jaroslav Mostecký

Jaroslav Mostecký byl jeden z předních českých autorů SF a fantasy. Jako jeden z mála českých žánrových autorů vstoupil do Obce spisovatelů. Je to už rok od jeho odchodu na věčnost.

2.12.2021 v 9:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 21 |

Josef Novotný

Adventní challenge - 2. prosinec

Nastal čas Vánoc - čas vaječňáku ze sójového mléka, dechberoucích soubojů na život a na smrt mezi Ježíškem a Santou, Snowboarďáků po třiceti letech, kdy Lucinka Von Dráček byla roztomilý ďiblík. Ano, nastal čas adventní výzvy.

2.12.2021 v 8:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 59 | Diskuse
Počet článků 108 Celková karma 28.72 Průměrná čtenost 3559

Mou celoživotní vášní se stal sportovní (původně nazývaný společenský) tanec. Jsem aktivním tanečníkem, ale tanec, bohužel, není mým živobytím. V roce 2010 jsem se stal finalistou Mistrovství České republiky ve standardních tancích v kategorii Senior II.

Na stránkách revue.idnes.cz jsem v roce 2008 komentoval soutěžní večery StarDance.
 

Počet přečtení všech článků k 29.11.2021:
383766
 
 

Najdete na iDNES.cz