Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

StarDance XI - 5. večer

14. 11. 2021 11:33:01
Soutěžní taneční zábavná show StarDance završila svou první polovinu pátým večerem. I tentokrát zasáhl strašák posledních dvou let do složení soutěžících.

Ve čtvrtém večeru se rozloučily neplánovaně dva páry, kvůli nemoci Simona Babčáková s Martinem Prágrem a Zdeněk Godla s Terezou Pruckovou. Pro Simonu to byla druhá neúčast, a tak byla podle pravidel vlastníků práv, britské BBC, ze soutěže společně se svým partnerem ze soutěže vyřazena.

Zdeněk Godla předvedl podle hodnocení poroty nejslabší výkon večera. Nepomohl mu ani součet známek za dva večery, kdy absentující Mirai měl za jeden večer od poroty nulu. Hlasování diváků ho poslalo ze hry. Minulý týden se vše vrátilo do původního stavu ohledně složení párů i moderátorů. Bohužel, koronavirus si za cíl tentokrát vybral Michala Necpála, a tak u Andrey Sestini Hlaváčkové musel znovu zaskočit jeho bratr Jakub.

V pátém večeru zazněla na filmové melodie jednou cha-cha, dvakrát valčík a čtyřikrát afroamerický jive. Pojďme se podívat na jednotlivé výkony:

Mirai Návrátil & Lenka Nora Návorková

(jive - Jednou mi fotr povídá)

Večer zahájil jive v podání Miraie a Lenky na skladbu z filmu Šakalí léta. Oceňuji rytmičnost Miraie a jeho energii, která mu vystačila po celou dobu tance. Přeměny byly poměrně dobré, ale v páru se odehrálo minimum tance. Pro správný jive je nutný bouncing, který Mirai zcela vynechal. Kroky rock'n'rollu nebyly provedeny správně, jednalo se jen o poskakování s výměnou nohy. Správně má být na dobu dva a čtyři dopad obounož. Ani technika jivu nebyla nejlepší. Richard Genzer poznamenal, že Miraiovo šťastné číslo 11 značilo i počet kroků jivu a že to jive nebyl. Tatianě Drexler se líbily twisty a trefování rytmu. Jan Tománek označil tanec za velmi dobrý, ale jive odkrokovaný a výborný v alternativních pohybech. Zdeněk Chlopčík ocenil rovnající se záda. Porota na předvedený výkon udělila velmi příznivé známky 8, 9, 8 a 8, má známka by rozhodně byla nižší.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○ ○

Andrea Sestini Hlaváčková & Jakub Necpál
(valčík - Cryin)

Skladba z filmu Deník Bridget Jonesové doprovodila Andreu se zástupcem rodiny Necpálů při jejím valčíku. Znovu se dá ocenit práce rukou, která je excelentní. Přísuny byly provedeny správně a určitě v tomto nebyl problém. Horší to bylo s technikou kroků, kdy Andrea nešla první dobu vpřed přes patu. Spousta točení byla oživením, ale párkrát Andrea za svým partnerem klopýtala. Držení těla bylo hezké, ale hlava, která má být vzad, šikmo, vzhůru, ji padala pohledem do parketu. Přes technický prohřešek byl celkový dojem velmi dobrý. Jan Tománek ocenil Andreinu statečnost s níž střídá partnery a vytkl nestancovanost. Tatiana Drexler si všimla absence kroků přes patu. Porota udělila známky 7, 7, 7 a 6, má známka by se shodovala s většinou poroty.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○

Tomáš Verner & Kristýna Coufalová
(jive - Duck Tales)

I na hudbu z kreslených filmů se dá dobře tančit. Tomáš předvedl nadprůměrný výkon. Jeho tanec byl lehounký se spoustou energie, po technické stránce byl jeho výkon vcelku zdařilý, ale přeměny už byly o něco horší. Největším prohřeškem pak byly rytmické chyby, které v mých očích srazily hodnocení o stupeň níž. Richard Genzer ocenil rytmické změny a zejména Tomášovy rychlé nohy. Zdeněk Chlopčík toho měl na srdci trochu víc a nebyl to jen šelest. Jive označil za obtížný a rytmicky zvládnutý. Nelíbily se mu přeměny do pokrčených kolen a chtěl by u Tomáše vidět ještě víc energie. Tomáš s Kristýnou si odnesli za předvedený jive známky od poroty v hodnotách 9, 9, 9 a 9, má známka by byla o stupínek nižší.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○

Marika Šoposká & Robin Ondráček
(jive - Lollipop)

Známá skladba použitá v téměř neznámém filmu pro děti Planeta 51 byla doprovodem Mariky a Robina při jejich jivu. Marika tančila lehounce, s velmi dobrou technikou přeměn, vyměkčeným bouncingem a hravě, jak má v jivu být. Líbilo se mi i provedení pivot a rytmika. Na nejvyšší známku by to chtělo jen o něco víc vyzařované energie. Jan Tománek konstatoval, že se Marika konečně odšpuntovala a předvedla výbornou techniku. Zdeněk Chlopčík řekl, že vše bylo super, ale postrádal v závěru tance rychlejší nožky, kdy to bylo vidět. Marika s Robinem získali od poroty známky 8, 7, 9 a 8, má známka by se shodovala s hodnocením Honzy Tománka.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼

Martina Viktorie Kopecká & Marek Dědík
(cha-cha - Bang Bang)

Jediná cha-cha večera byla v podání farářky Martiny a Marka. Největší problém u Martiny a Marka představuje především málo tance v páru. Cha-cha má 31 taktů do minuty a v celém tanci za devadesát sekund jsem napočítal s přimhouřeným okem jen patnáct taktu v páru. Technika byla vcelku zvládnutá, ale Martina měla pomalé nohy a vyzařovala málo energie. Líbila se mi práce kyčlí i většina přeměn. Celkový dojem byl průměrný. Richard Genzer označil tanec za roztřesený. Tatiana Drexler ohodnotila hlavu za deset, vršek těla za šest, zadek za deset a nohy za dva. Porota udělila za předvedený tanec cha-cha známky 6, 6, 6 a 5, má známka by byla shodná s většinou poroty.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○ ○

Tereza Černochová & Dominik Vodička
(jive - Lady Sugar)

Tentokrát zůstala Tereza za očekáváním, což se dalo po předchozím tangu očekávat. Nedá se říct, že by tančila špatně, oceňuji rytmiku, twisty, energetickou výdrž i celkem dobré přeměny. Možná kvůli postavě působil její jive těžkopádně, neodlehčeně. Nohy měla pomalé a jakoby unavené. Po technické stránce to až tak zdařilé také nebylo. Tatiana Drexler podotkla, že jive Tereze neseděl a nedosáhl tance z minulého týdne. Všimla si velké energie. Zdeněk Chlopčík ocenil tanec u mikrofonu, kde si byla Tereza mnohem jistější než na parketu. Tereza s Dominikem si vytančili známky od poroty 8, 8, 9 a 7, má známka by byla totožná s hodnocením Zdeňka Chlopčíka.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○

Jan Cina & Adriana Mašková
(valčík - Complainte du la butte)

Poslední tanec večera obstaral Jan s Adrianou. Jejich něžný valčík postrádal větší práci do prostoru. Ocenit se dá valčík vlevo, který není pro začátečníky vůbec jednoduchý. Po technické stránce byl Janův tanec průměrný. Zásadní chyba, která totálně zhatila úsilí páru, se odehrála v rytmu, kdy naprostou většinu tance byl Jan mimo hudbu. Adriana se ukázala jako profesionálka a nesnažila se ho do rytmu dostat násilím, zcela se podřídila jeho vlastnímu rytmu. Tato chyba je neodpustitelná i u soutěží nejnižších tříd. Kromě toho Jan v přísunech poskakoval. Richard Genzer konstatoval, že Jan si cestu ke standardu našel jen napůl. Tatiana Drexler řekla, že se těšila, ale první kritérium hodnocení je hudba. Jan Tománek ocenil dramaturgický přínos a vytkl, že valčík vůbec nebyl do hudby. Zdeněk Chlopčík ocenil linie na začátku a vytkl mezeru mezi partnery v páru, Janovo poskakování a že Jan šel před hudbou. Pár si odnesl známky 7, 5, 6 a 4, má známka by byla totožná s Tatianou Drexler.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○ ○ ○

Porota svými známkami stanovila následující pořadí:

1Tomáš & Kristýna367
2Mirai & Lenka336
3Marika & Robin325
Tereza & Dominik325
4Andrea & Jakub274
5Martina & Marek233
6Jan & Adriana222

Hlasování diváků společně se známkami od poroty rozhodlo o tom, že soutěž po svém nejlepším výkonu opouští pár Marika Šoposká a Robin Ondráček.

Příští týden uslyšíme rytmy samby, slowfoxu a waltzu, uvidíme i souboj týmů v charlestonu.

Logo a fotografie s laskavým svolením: ©Česká televize, 2021

Autor: Petr Fabera | neděle 14.11.2021 11:33 | karma článku: 32.67 | přečteno: 5348x

Další články blogera

Petr Fabera

StarDance XI - 7. večer, charita pro Paraple

Sedmý večer soutěžní taneční zábavné show StarDance se již tradičně nesl v duchu charity pro Centrum Paraple.

28.11.2021 v 11:41 | Karma článku: 25.40 | Přečteno: 1144 | Diskuse

Petr Fabera

2. Seniorský StarDance

V neděli 21.11.2021 se na pražském Žofíně pod záštitou MČ Prahy 1uskutečnilo desetičlenné finále 2. Seniorského StarDance.

26.11.2021 v 17:36 | Karma článku: 11.96 | Přečteno: 332 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance XI - 6. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance se svým šestým večerem přehoupla do druhé poloviny a soutěž opustil pátý pár.

21.11.2021 v 10:21 | Karma článku: 32.27 | Přečteno: 5568 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Pavel Hewlit

Rasistické divadlo a zákazy umění (Hanks asi vrátí Oscary)

Možná jste divadelní hru Ujetá ruka viděli, a tak můžete posoudit, já ne, a tak mohu posoudit pouze události, jaké se kolem hry za poslední dny strhly, nebo spíš se tak plánovaně neplánovaně objevily.

2.12.2021 v 14:03 | Karma článku: 12.58 | Přečteno: 78 | Diskuse

Dita Jarošová

Zlaté oči Jarmily Mundyové /povídka

Jarmila stála u mříže a zamykala, alarm byl nastaven na číslo narození jejího prvního potomka. U dveří si povšimla dalších vajglů, zase jako včera, povzdechla si a odhrnula zrzavý pramen vlasů.

2.12.2021 v 11:41 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse

Oldřich Dwořák

Nezdwořácký "o očkování" kreslený fór-

škarohlídům nevhodný a pro suchary kór! + Co se bude o dnešní době psát v budoucnu a co je v každém případě dobré...? :-)

2.12.2021 v 11:05 | Karma článku: 15.29 | Přečteno: 343 | Diskuse

Karel Sýkora

Jaroslav Mostecký

Jaroslav Mostecký byl jeden z předních českých autorů SF a fantasy. Jako jeden z mála českých žánrových autorů vstoupil do Obce spisovatelů. Je to už rok od jeho odchodu na věčnost.

2.12.2021 v 9:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 22 |

Josef Novotný

Adventní challenge - 2. prosinec

Nastal čas Vánoc - čas vaječňáku ze sójového mléka, dechberoucích soubojů na život a na smrt mezi Ježíškem a Santou, Snowboarďáků po třiceti letech, kdy Lucinka Von Dráček byla roztomilý ďiblík. Ano, nastal čas adventní výzvy.

2.12.2021 v 8:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 60 | Diskuse
Počet článků 108 Celková karma 28.72 Průměrná čtenost 3559

Mou celoživotní vášní se stal sportovní (původně nazývaný společenský) tanec. Jsem aktivním tanečníkem, ale tanec, bohužel, není mým živobytím. V roce 2010 jsem se stal finalistou Mistrovství České republiky ve standardních tancích v kategorii Senior II.

Na stránkách revue.idnes.cz jsem v roce 2008 komentoval soutěžní večery StarDance.
 

Počet přečtení všech článků k 29.11.2021:
383766
 
 

Najdete na iDNES.cz