Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

StarDance XI - 1. večer

17. 10. 2021 13:01:01
Jedenáctá řada taneční soutěžní zábavné show StarDance byla zahájena obligátním "Živě z Prahy" v podání Viktora Preisse.

Posledními vítězi byli v roce 2019 Veronika Khek Kubařová a Dominik Vodička. Plánovaná pauza mezi ročníky přišla do doby, kdy se tančit a scházet dost dobře nešlo, takže doufejme, že letošní ročník proběhne tak, jak je obvyklé.

StarDance nás provází již neuvěřitelných patnáct let, první ročník proběhl v roce 2006. Za tu dobu se prostřídala na tanečním parketu dlouhá řada zástupkyň a zástupců sportu, hudební scény, herectví, modelingu i jiných oborů. Pět moderátorek, moderátorů a komentátorů České televize, dva kuchaři, violistka, rybář, youtuber či lékařka. Letos se řada neobvyklých profesí rozšířila o farářku.

Soutěžní páry pilně trénovaly od začátku prázdnin, leckdy i několik hodin denně. Nyní jsme mohli vidět první plody jejich usilovné činnosti. Jaké byly jednotlivé výkony soutěžících?

Marika Šoposká & Robin Ondráček
(samba - Iko Iko)

První tanec v první večer nové řady je vždy svazující. Marice s Robinem se úspěšně podařilo tímto úskalím proplout. Jejich tanec byl zábavný a pohyblivý. Oceňuji lehkost s jakou Marika tanec zvládala. Práce boků byla poměrně dobrá, mohla by být lepší, zejména v chůzi. Několikrát měla rytmický výpadek, ke konci tance jí docházela energie. Richard Genzer radil zrychlit nohy, Tatiana Drexler vytkla nedotažené ruce a chtěla víc energie, Jan Tománek si všiml nervozity a uskákanosti a Zdeněk Chlopčík pochválil, že to zvládli fantasticky, ale byly tam rytmické nedostatky. Porota se shodla a udělila známky 6, 6, 6 a 6, má známka by byla totožná.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○ ○

Pavel Trávníček & Veronika Lálová
(valčík - Tři oříšky pro Popelku)

Jakou jinou skladbu si mohl zvolit nejznámější český princ? Obdivuji Pavlův výkon v jeho věku i jeho lehkost. Nášlapy na patu byly provedeny správně. Občas mu dělal problém rytmus a ocenil bych větší pohyb do prostoru. Uvítal bych víc tance v páru a chyběl mi valčík vlevo. Latinské tance budou pro Pavla obtížnější. Tatiana Drexler byla pozitivně překvapená a chtěla vidět víc aktivity. Jan Tománek konstatoval, že Pavel byl elegantní a měl excelentní postavení, vytkl průběh pohybu a uskákanost. Pavel s Veronikou si vysloužili známky 4, 5, 6 a 4. Má známka by byla shodná s Tatianou Drexler.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○ ○ ○

Andrea Sestini Hlaváčková & Michal Necpál
(cha-cha - Katchi)

Andrea předvedla celkem zdařilý tanec. Její práce boků byla na slušné úrovni, ale postupně uvadala. Místy byla tvrdší, přeměny postupem času ztrácely na přesnosti a při kubánském přerušení by mohla být v bocích uvolněnější. Tanec byl rytmický a Andrea si ho užívala. Svou třásňovou sukni okomentovala, že při tenisu byl vzadu klid. Richard Genzer ocenil ženskost a ruce. Zdeněk Chlopčík ocenil rytmiku a podotkl, že vzadu klid nebyl, což byla pro tanec přednost. Porota za předvedený výkon udělila známky 7, 6, 5 a 7, má známka by byla opět shodná s Tatianou Drexler.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○ ○

Mirai Navrátil & Lenka Nora Návorková
(samba - Straight to Memphis)

Vystoupení Miraie a Lenky bylo živé a s velkou energií. Celkový dojem nebyl zlý, ale mé hodnocení se zaměřuje na tanec, a v něm to slavné nebylo. Bohužel, samby bylo poskrovnu. Mirai málo pracoval s boky, což se projevilo zejména při sambové chůzi. Nášlapy přes patu byly vysloveně špatně a volty byly spíše poskoky. Jan Tománek ocenil obrovské charisma a alternativní pohyby, na taneční pohyby podle něj nedošlo. Zdeněk Chlopčík ocenil rytmus a vytkl jalové nohy. Sambu označil za ucházející. Porota byla velmi přívětivá a udělila známky 6, 5, 6 a 5. Má známka by byla o stupínek nižší.

☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○ ○ ○ ○

Simona Babčáková & Martin Prágr
(valčík - Ma faille)

Valčík Simony a Martina bych označil jako jeden z nejlepších tanců večera. Tanec Simony postrádal máloco. Technika na vysoké úrovni, držení těla mohlo být lepší v odklonu od partnera. Oceňuji pohyb do prostoru i provedení přísunů, které bylo poměrně slušné. Radost mi udělal valčík vlevo. Drobné zaškobrtnutí Simony výsledný dojem nezkazilo. Richard Genzer označil tanec za okouzlující a honosný. Tatiana Drexler se dívala na nohy a pochválila krásný, příjemný výkon. Simona s Martinem si vytančili známky 7, 7, 7 a 6, má známka by byla shodná s většinou poroty.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○

Jan Cina & Adriana Mašková
(cha-cha - Bongo Cha Cha Cha)

Jan moc tance nepředvedl. Je pohybově nadaný, v pohybech mimo pár to dokazuje, ale tanec se odehrává především v páru, a tam už tak oslnivý výkon nepředvedl, navíc tance v páru bylo hodně poskrovnu. Práce boků byla ucházející, rytmika v pořádku, ale přeměny byly provedeny víceméně přísunem, takže k čače nedošlo. Pro čaču je charakteristická právě čačová přeměna, kdy je zapotřebí všechny tři kroky poctivě vyšlapat za pomoci kolen. Tatiana Drexler ocenila propnutá kolena a očekává ještě víc. Zdeněk Chlopčík chválil rytmiku, hravost i radost. Jan a Adriana získali za svůj tanec od poroty velmi příznivé známky, 8, 8, 8 a 8. Má známka by byla vzhledem k přeměnám a nášlapům na paty o po poznání nižší.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○ ○

Tereza Černochová & Dominik Vodička
(samba - Quando, Quando, Quando)

Tanec Terezy byl rytmický a překvapivě pohyblivý. Postrádal jsem větší práci boků. Technika byla poměrně dobrá, ale vše kazily poměrně časté nášlapy na patu a drobné poskoky. V latině je nutné kromě pár případů zásadně chodit do kroků přes špičky. Nezaškodily by ani rychlejší nohy. Richard Genzer prohlásil, že Tereza zazpívala nohama. Jan Tománek ocenil rytmiku a že Tereza neskákala. I v tomto hodnocení byla porota vůči soutěžící příznivá a za předvedenou sambu udělila známky 7, 7, 7 a 6, má známka by tak příznivá nebyla.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○ ○ ○

Martina Viktorie Kopecká & Marek Dědík
(valčík - Most přes minulost)

Píseň Lucie Bílé z muzikálu Johanka z Arku doprovodila tanec Martiny a Marka. Martina tančila trochu zaraženě, potřebovala větší uvolnění, ale tanec zvládla velmi dobře. Tanec byl lehký, místy éterický se slušnou technikou. Postrádal jsem větší odklon hlavy od partnera a vadily občasné poskoky v přísunech. Celkový dojem byl příznivý. Tatiana Drexler měla strach, že Martina upadne. Jan Tománek viděl obrovský potenciál, ocenil, že Martina byla až magická a vytkl nejistotu. Martina s Markem si odnesli za valčík známky 6, 5, 6 a 5, má známka by byla příznivější.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○

Zdeněk Godla & Tereza Prucková
(cha-cha - Get Up Offa That Thing)

Zdeněk předvedl netanec. Určitě se dá ocenit rytmika. Co se týče tance, tak k tomu nedošlo. Technika neexistovala, Zdeněk víceméně jen stál, navíc měl výpadky ze sestavy, nicméně dokázal se rychle vrátit. Nášlapy přes patu jen dokreslily nedobrý výkon. New Yorky byly provedeny násilně a Zdeněk svou partnerku hodně strhával. Richard Genzer taktně zkritizoval výkon, že to byl moc klid. Zdeněk Chlopčík ocenil nástup, kdy přišel macho, v páru pak viděl krizi a nejistotu. Porota se shodla a udělila známky 4, 4, 4 a 4, má známka by byla ještě o stupeň nižší.

☼ ☼ ☼ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

Tomáš Verner & Kristýna Coufalová
(samba - Já žil, jak jsem žil)

Poslední tanec večera byl na skladbu, kterou starší ročníky znají v podání Karla Hály. Tomáš zatančil poměrně dobře. Technika byla vcelku dobrá. Práce rukou dokonce velmi dobrá, ale to jsem očekával. U Tomáše byly tvrdší boky, což mě nepřekvapilo. Provedení batukád mohlo být lepší. Prvky z krasobruslení byly zajímavé, ale pro samotný tanec spíše rušivé. Richardu Genzerovi se to líbilo, Tatiana Drexler ocenila práci rukou a podotkla, že každý od Tomáše očekává dobrý výkon. Jan Tománek označil Tomáše za skvělého tanečníka. Zdeněk Chlopčík pochválil koordinaci a excelentní výkon, a vytkl přílišnou lehkost a jemnost. Porota udělila vysoké známky 8, 8, 8 a 8, má známka by byla vzhledem k občasným nášlapům na paty a výše uvedeným výtkám nižší.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ○ ○ ○ ○

Porota svými známkami stanovila pro první večer následující pořadí:

1Jan & Adriana32
Tomáš & Kristýna32
2Simona & Martin27
Tereza & Dominik27
3Andrea & Michal25
4Marika & Robin24
5Martina & Marek22
Mirai & Lenka22
6Pavel & Veronika19
7Zdeněk & Tereza16

Hodnocení poroty zatím není směrodatné. Za týden už bude známkování naostro a soutěž opustí první pár. Druhý večer bude věnovaný žijící legendě Jiřímu Suchému, který v uplynulých dnech oslavil devadesáté narozeniny. Páry předvedou své tance na jeho skladby.

Logo a fotografie s laskavým svolením: ©Česká televize, 2021

Autor: Petr Fabera | neděle 17.10.2021 13:01 | karma článku: 30.58 | přečteno: 4651x

Další články blogera

Petr Fabera

StarDance XI - 7. večer, charita pro Paraple

Sedmý večer soutěžní taneční zábavné show StarDance se již tradičně nesl v duchu charity pro Centrum Paraple.

28.11.2021 v 11:41 | Karma článku: 25.40 | Přečteno: 1144 | Diskuse

Petr Fabera

2. Seniorský StarDance

V neděli 21.11.2021 se na pražském Žofíně pod záštitou MČ Prahy 1uskutečnilo desetičlenné finále 2. Seniorského StarDance.

26.11.2021 v 17:36 | Karma článku: 11.96 | Přečteno: 332 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance XI - 6. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance se svým šestým večerem přehoupla do druhé poloviny a soutěž opustil pátý pár.

21.11.2021 v 10:21 | Karma článku: 32.27 | Přečteno: 5568 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance XI - 5. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance završila svou první polovinu pátým večerem. I tentokrát zasáhl strašák posledních dvou let do složení soutěžících.

14.11.2021 v 11:33 | Karma článku: 32.67 | Přečteno: 5348 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Pavel Hewlit

Rasistické divadlo a zákazy umění (Hanks asi vrátí Oscary)

Možná jste divadelní hru Ujetá ruka viděli, a tak můžete posoudit, já ne, a tak mohu posoudit pouze události, jaké se kolem hry za poslední dny strhly, nebo spíš se tak plánovaně neplánovaně objevily.

2.12.2021 v 14:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Dita Jarošová

Zlaté oči Jarmily Mundyové /povídka

Jarmila stála u mříže a zamykala, alarm byl nastaven na číslo narození jejího prvního potomka. U dveří si povšimla dalších vajglů, zase jako včera, povzdechla si a odhrnula zrzavý pramen vlasů.

2.12.2021 v 11:41 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse

Oldřich Dwořák

Nezdwořácký "o očkování" kreslený fór-

škarohlídům nevhodný a pro suchary kór! + Co se bude o dnešní době psát v budoucnu a co je v každém případě dobré...? :-)

2.12.2021 v 11:05 | Karma článku: 15.03 | Přečteno: 343 | Diskuse

Karel Sýkora

Jaroslav Mostecký

Jaroslav Mostecký byl jeden z předních českých autorů SF a fantasy. Jako jeden z mála českých žánrových autorů vstoupil do Obce spisovatelů. Je to už rok od jeho odchodu na věčnost.

2.12.2021 v 9:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 22 |

Josef Novotný

Adventní challenge - 2. prosinec

Nastal čas Vánoc - čas vaječňáku ze sójového mléka, dechberoucích soubojů na život a na smrt mezi Ježíškem a Santou, Snowboarďáků po třiceti letech, kdy Lucinka Von Dráček byla roztomilý ďiblík. Ano, nastal čas adventní výzvy.

2.12.2021 v 8:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 59 | Diskuse
Počet článků 108 Celková karma 28.72 Průměrná čtenost 3559

Mou celoživotní vášní se stal sportovní (původně nazývaný společenský) tanec. Jsem aktivním tanečníkem, ale tanec, bohužel, není mým živobytím. V roce 2010 jsem se stal finalistou Mistrovství České republiky ve standardních tancích v kategorii Senior II.

Na stránkách revue.idnes.cz jsem v roce 2008 komentoval soutěžní večery StarDance.
 

Počet přečtení všech článků k 29.11.2021:
383766
 
 

Najdete na iDNES.cz