Úterý 10. prosince 2019, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 10. prosince 2019 Julie

StarDance X - 8. večer

2. 12. 2019 7:13:49
Soutěžní taneční zábavná show StarDance se pomalu blíží ke svému závěru. V sobotu pokračovala již svým osmým večerem.

Minulý týden byl věnován charitě, a tak nikdo ze soutěžících nebyl vyřazen. To se ale změnilo v sobotu, kdy byl znovu plnohodnotný soutěžní večer. Každý z párů předvedl dva soutěžní tance.

Viděli jsme standardní valčík anebo latinskoamerickou rumbu. Jako druhý tanec každý pár předvedl současný nebo scénický tanec. Ten lze hodnotit jen velmi těžko. Je to forma pohybu, která prakticky nemá žádné mantinely. Neexistuje ani předem daná technika, která by se dala hodnotit a brát jako měřítko. Hodnocení takového tanečního projevu je víceméně subjektivní a řídí se pouze souladem s hudbou či dotažením pohybů.

Jak si páry s dvojitou dávkou tanců poradily? Pojďme se podívat na jednotlivé taneční výkony:

Gabriela Koukalová & Martin Prágr

(rumba - Underneath Your Clothes)

Tanec Gabriely a Martina byl na velmi slušné úrovni. Ocenil bych více tance, více figur, přesto byl jejich tanec romantický a technicky zdatný. Oceňuji rytmiku a některé obtížné prvky. Gabriele by slušela větší práce boků a lepší kontakt s parketem. Richard Genzer oceňoval stop-time. Tatiana Drexler pochválila neuvěřitelné tempo vývoje a vytkla malý tlak do parketu. Ten vytýkal i Jan Tománek, který zároveň ocenil dodělávání pohybů. Zdeněk Chlopčík radil víc pracovat celým tělem a neťapkat shora. Porota udělila za předvedený výkon známky 9, 8, 9 a 7, má známka by byla shodná s Tatianou Drexler.

8

Matouš Ruml & Natálie Otáhalová

(valčík - Once Upon a December)

Snový pomalý valčík byl velmi romantický. Stylizace Natálie do panenky z hrací skříňky sice není žádná novinka, ale byla provedena skvěle. Líbilo se mi zařazení figurálních prvků včetně valčíku na místě. Pomalé tempo bylo na škodu, protože Matouš hudbu často předbíhal a navíc měl velmi často chybu v držení těla. Přesto tanec působil lehounce. Tatiana Drexler Matoušovi vytkla předbíhání hudby a shrbenost. Jan Tománek očekával slušný výkon, který se nedostavil a označil Matoušovo držení těla za tristní. Porota ocenila tanec známkami 8, 7, 7 a 6, má známka by byla shodná s Janem Tománkem.

7

Jakub Vágner & Michaela Nováková

(rumba – Shape of My Heart)

Tento tanec nepatřil mezi nejlepší. Figura cucaracha byla zatančena vcelku slušně, stejně jako provedení chůze. Po technické stránce ale toto vystoupení nepatřilo k těm zdařilejším. V tanci bylo až příliš moc kontroly, přesto však Jakubovy pohyby zůstávaly nedotažené. Tanci chyběl větší náboj. Richard Genzer označil Jakubovu práci pánví jako by Horst Fuchs nabízel pánve v teleshopingu. Zdeněk Chlopčík vytkl Jakubovi ohromné přemýšlení nad kroky a nášlapy, které tanci škodilo. Jakub s Michaelou si vysloužili známky 7, 7, 7 a 7, má známka by se nelišila.

7

Veronika Khek Kubařová & Dominik Vodička

(valčík – Waltz of the Roses)

Valčík v podání Veroniky a Dominika byl na velmi vysoké úrovni. Líbilo se mi zařazení figurálních prvků včetně vložených baletních pasáží. Po rytmické stránce se nedá tanci nic vytknout. Technika kroků rovněž nebyla špatná. Přesto se ale chyby našly, zejména u Veroniky nebyl protažený krk a měla chybu v držení ramenou. Richard Genzer děkoval za baletní prvky. Jan Tománek řekl, že Veronika začíná působit jako tanečnice a vytkl chybu v podobě pravého ramene k partnerovi. Porota udělila za tento tanec známky 10, 10, 9 a 9, má známka by se shodovala se Zdeňkem Chlopčíkem.

9

Karel "Kovy" Kovář & Veronika Lišková

(rumba - Shallow)

Karel byl v rumbě poněkud tvrdší. Práce boků byla malá, po technické stránce byl Karel víceméně průměrný. I v této rumbě bylo málo tance. Ani sebezajímavější zvedačka nemůže nahradit kvalitu techniky a pohybu po parketu. Tatianě Drexler se líbila romantická něžnost a nelíbila zejména technika kroků a celé rumby. Zdeněk Chlopčík byl kritičtější. Ocenil procítění a vytýkal práci rukou a zejména ztráty rovnováhy. Karel a Veronika si za rumbu odnesli známky 7, 8, 6 a 7, má známka by se shodovala s oběma krajními porotci.

7

Gabriela Koukalová & Martin Prágr

(scénický tanec - Something Just Like This)

Tanec bez pevných pravidel si Gabriela užívala měrou vrchovatou, avšak i scénický tanec se musí řídit hudbou. Gabriela byla poměrně často se svým partnerem nesynchronní. Některé pohyby zůstávaly nedotažené. Ocenil bych ale uvolněnost s jakou do tance šla. Richard Genzer řekl, že scénický tanec není volná zábava a že to nebylo dotažené. Gabrielu a Martina přirovnal k hravým štěňátkům, která se učí chodit. Jan Tománek řekl, že tanec vyžaduje absolutní kontrolu pohybu, která v tomto tanci chyběla. Porota udělila za předvedený výkon známky 7, 7, 7 a 7, má známka by byla stejná.

7

Matouš Ruml & Natálie Otáhalová

(scénický tanec - Nara - Cold Case Theme)

Tento tanec byl zřejmě tím nejlepším tancem, který Matouš v soutěži předvedl. Vystoupení bylo velmi rytmické, vystihovalo hudbu, pár tanečně odehrál příběh. Matouš by potřeboval víc dotáhnout určité pohyby, aby přivedl tanec k dokonalosti. Richard Genzer označil tanec za skvělý, líbila se mu síla, napětí i propnuté nohy. Zdeněk Chlopčík postrádal víc dotažené akce, v útočných akcích měl být podle něj větší pohyb po parketu. Tento tanec obdržel plným právem vysoké hodnocení 10, 10, 10 a 8, má známka by byla uprostřed.

9

Jakub Vágner & Michaela Nováková

(scénický tanec - Un Jour Tu Reviendras)

Nejznámější skladba z filmu Tenkrát na Západě je pověstná svou romantičností. Tanec za jejího doprovodu vyžaduje něžnost, která ale zůstala někde na půli cesty. Jakub byl až příliš atletický, pohyby pažemi byly často tvrdé. Celkově bylo vystoupení Jakuba nedotažené. Tatiana Drexler postrádala v určitých momentech dynamiku po parketu a emocionální dynamika byla podle ní nedotažená. Jan Tománek ocenil silná gesta. Porota udělila tomuto tanci známky 9, 8, 9 a 7, má známka by byla stejná jako u Zdeňka Chlopčíka.

7

Veronika Khek Kubařová & Dominik Vodička

(scénický tanec - Discombobulate - Sherlock Holmes Theme)

Fantastický nápad přinesl scénický tanec Veroniky a Dominika. Sherlock přichází na místo činu, zaznamenává stopy a náhle se odvíjí celý příběh, který přímo předcházel vraždě. Vše plně korespondovalo s doprovodnou hudbou. Bohužel, občas docházelo od Veroniky k nesynchronnosti, která o něco srazila celkový dojem. Tatiana Drexler byla vtažena do odehraného příběhu. Zdeněk Chlopčík si všiml pasáží, ve kterých byl pár jako jeden člověk i pasáží nepřesných. Pár si odnesl známky 10, 10, 10 a 9, má známka by se shodovala se Zdeňkem Chlopčíkem.

9

Karel "Kovy" Kovář & Veronika Lišková

(scénický tanec - Survivor)

Tanec byl ve zběsilém tempu. Vystoupení bylo plné znázorněné brutality a násilí. Karel byl často nesynchronní, opožďoval se za partnerkou a jeho pohyby byly nepřesné kvůli tempu i nezvládnutí. Jeho gesta byla často nedotažená. Richard Genzer řekl, že ve vystoupení bylo strašně pohybu a že to mělo emoce. Tatiana Drexler prohlásila, že od Karla nečekala předvedenou zuřivost a vytkla mu shrbená záda. Jan Tománek viděl energii a napětí, přičemž obojího bylo až příliš. Zdeněk Chlopčík viděl až přehnané emoce a spoustu nekoordinovaných a nekontrolovaných pohybů. Porota udělila známky 7, 8, 7 a 7, má známka by se shodovala s většinou poroty.

7

Porota svými známkami společně se známkami z minulého týdne stanovila následující pořadí:

1 Veronika a Dominik44+38+391215
2 Matouš a Natálie50+28+381164
3 Gabriela a Martin43+33+281043
4 Jakub a Michaela42+28+331032
5 Karel a Veronika45+28+291021

Hlasování diváků společně se známkami od poroty rozhodlo o tom, že soutěž nezaslouženě opouští pár Gabriela Koukalová a Martin Prágr.

Příští týden bude předposlední, semifinálový večer. Uvidíme standardní slowfox a latinskoamerické paso-doble. O třetím postupujícím do finále rozhodnou diváci svými SMS v rozstřelu.

Logo a fotografie s laskavým svolením: ©Česká televize, 2019

Autor: Petr Fabera | pondělí 2.12.2019 7:13 | karma článku: 29.26 | přečteno: 5213x

Další články blogera

Petr Fabera

StarDance X - 9. večer, semifinále

Soutěžní taneční zábavná show StarDance pokračovala svým semifinálovým večerem, ve kterém se rozhodlo o složení finálové trojice párů.

9.12.2019 v 8:01 | Karma článku: 29.60 | Přečteno: 3881 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 7. večer, charita pro Paraple

Účastníci soutěžní taneční zábavné show StarDance tančili v sedmém, charitativním večeru pro Centrum Paraple.

24.11.2019 v 18:34 | Karma článku: 28.07 | Přečteno: 5424 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 6. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance se přehoupla do své druhé poloviny. Počet soutěžících po tomto večeru se opět zmenšil o jeden pár.

17.11.2019 v 13:27 | Karma článku: 31.76 | Přečteno: 5318 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Alicia Keys – New York

Alicia Keys, rodným jménem Alicia J. Augello-Cook je americká zpěvačka R&B a soulu, skladatelka, klavíristka, producentka, filantropka a příležitostná herečka a spisovatelka.

10.12.2019 v 6:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 13 |

Eva Šamánková

Stříbrná cesta

Zoufalý otec, pátrající už tři roky marně po své ztracené dceři. Dospívající dívka, stěhující se s matkou do dalšího nového „domova“. Švédský venkov, kde se skrývá nejedno temné tajemství...

9.12.2019 v 17:26 | Karma článku: 5.82 | Přečteno: 193 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 9. večer, semifinále

Soutěžní taneční zábavná show StarDance pokračovala svým semifinálovým večerem, ve kterém se rozhodlo o složení finálové trojice párů.

9.12.2019 v 8:01 | Karma článku: 29.60 | Přečteno: 3881 | Diskuse

Karel Sýkora

Antoine de Saint-Exupery — Modlitba všedního dne

Antoine de Saint-Exupéry byl francouzský spisovatel, letec, často je považován také za filozofa a humanistu. Mezi jeho nejznámější díla patří Země lidí, Citadela nebo Malý princ.

9.12.2019 v 7:36 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 |

Karel Sýkora

Děvčata s lampami (kázání v CB Olomouc)

Olomoucký sbor Církve bratrské je různorodá skupina křesťanů. Společně se křesťané v tomto sboru zavázali následovat Pána Ježíše Krista, a to láskou a pomocí všem bližním, a sdílením dobré zprávy Evangelia.

9.12.2019 v 4:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 |
Počet článků 97 Celková karma 31.38 Průměrná čtenost 3458

Mou celoživotní vášní se stal sportovní (původně nazývaný společenský) tanec. Jsem aktivním tanečníkem, ale tanec, bohužel, není mým živobytím. V roce 2010 jsem se stal finalistou Mistrovství České republiky ve standardních tancích v kategorii Senior II.

Na stránkách revue.idnes.cz jsem v roce 2008 komentoval soutěžní večery StarDance.
 

Počet přečtení všech článků k 8.12.2019:
331052
 
 

Najdete na iDNES.cz