Úterý 10. prosince 2019, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 10. prosince 2019 Julie

StarDance X - 6. večer

17. 11. 2019 13:27:47
Soutěžní taneční zábavná show StarDance se přehoupla do své druhé poloviny. Počet soutěžících po tomto večeru se opět zmenšil o jeden pár.

Poslední tanec 5. večera byl zároveň posledním tancem v soutěži pro pár Radka Třeštíková a Tomáš Vořechovský. I když se Radka postupně zlepšovala, od začátku patřila k tanečně slabším účastníkům. Její vyřazení lze proto brát jako oprávněné.

V šestém večeru jsme mohli vidět tance jive, cha-cha a tango. U tanga bych si na chvíli zastavil. Tango je bráno jako standardní tanec, ačkoliv jeho původ je v jihoamerické Argentině. Naproti tomu latinské paso-doble má svůj původ v Evropě, ve Španělsku. Ještě na sklonku šedesátých let se paso-doble tančilo jako standardní tanec, ve fraku a "kuřátkách. Tango se svým charakterem, hudbou i technikou zcela vymyká běžným standardním tancům. Jak si páry poradily s tanci šestého večera? Pojďme se podívat na jednotlivé taneční výkony:

Karel "Kovy" Kovář & Veronika Lišková

(jive - Hallelujah I Love Her So)

Jive Karla nepatřil mezi zdařilejší tance. Jeho kroky byly těžkopádnější, neodlehčené, bez bouncingu. Postrádal jsem více tance v páru a zařazení většího počtu základních figur. Po rytmické stránce nebyl tanec špatný, ale nelíbily se mi jivové přeměny. Ty dělají jive jivem. Občas se u Karla objevily pomalejší nohy. Richard Genzer viděl boj s rovnováhou. Tatiana Drexler by uvítala více přeměn. Jan Tománek vytkl pasivitu v těle a Zdeněk Chlopčík ocenil nápaditou choreografii, kterou ale Karel nevytančil. Porota udělila za předvedený výkon známky 7, 8, 7 a 7, má známka by šla o stupínek níž.

6

Matouš Ruml & Natálie Otáhalová

(tango - Last Tango in Paris)

Matouš v letošní řadě už odtančil lepší tance. Nedá se říct, že by Matouš tango přímo nezvládl. Jeho kroky ale byly tvrdší, tanec spíše odchozený, hlava v mírném předklonu. Jeho tanec postrádal pro tango charakteristickou ráznost a zároveň měkkost pohybů. Technika nebyla špatná a rytmicky byl tanec zdařilejší. Richard Genzer viděl v tanci chemický vzorec čaje s rumem. Zdeněk Chlopčík ocenil choreografii a postrádal víc mužnosti. Porota udělila mírně nadhodnocené známky 9, 9, 8 a 9, má známka by byla nižší.

7

Gabriela Koukalová & Martin Prágr

(jive - Crazy Little Things Called Love)

Gabriela se večer od večera zlepšuje. Oceňuji rytmiku a energii. Její jive byl živý, přeměny na slušné úrovni, kopky ostré a rytmické. Líbilo se mi zařazení kuřecí chůze, a to hned na samém začátku tance, což bylo odvážné. V závěru tance se už začaly objevovat pomalejší nohy a přeměny byly o něco těžkopádnější. To mou známku snížilo. Tatiana Drexler viděla výborný, stupňovaný výkon, kdy v závěru Gabriela přetančila svého partnera. Jan Tománek viděl nejlepší latinu Gabriely, ocenil swingové části, a vytkl docházející síly v závěru tance. Porota udělila známky 9, 9, 9 a 8, má známka by byla shodná s většinou poroty.

9

Miroslav Hanuš & Adriana Mašková

(cha-cha - Freedom)

Miroslavovi se nedá upřít energie. Stylizace páru do Johna Travolty a Olivie Newton-John z filmu Pomáda nekorespondovala s výběrem hudby. Tentokráte Miroslav nedělal téměř nic dobře. Nelámal si hlavu s technikou i rytmem, boky nepracovaly správně, objevovaly se nášlapy přes paty. Přeměny nebyly správné, cuba break na nízké úrovni. Jan Tománek vytkl Miroslavovi, že nejde do hudby a skáče přeměny. Zdeněk Chlopčík viděl špatnou techniku a nášlapy přes patu. Miroslav s Adrianou si odnesli optimistické známky 7, 7, 7 a 6, má známka by byla ještě nižší.

5

Jakub Vágner & Michaela Nováková

(Jive - All Shook Up)

Píseň Elvise Presleyho doprovodila Jakuba a Michaelu při jejich jivu. Na začátku tance bylo poměrně dlouhé sólo Jakuba, které bylo energické a rytmické. V páru byl potom Jakub doslova poloviční. Jeho tanec postrádal bouncing, zejména v přeměnách, kdy se objevovaly poskoky místo kroků. Jakub se nevyhnul výpadku z rytmu. Jakub už odtančil lepší, ale i horší tance. Richard Genzer si všiml výpadku z rytmu. Tatiana Drexler chtěla Jakuba pochválit a zamotala se do vlastních slov tak, že to vyvolalo výbuch smíchu. Porota byla opět přívětivá a udělila za tento tanec známky 8, 9, 8 a 8, má známka by byla opět o něco nižší.

7

Veronika Khek Kubařová & Dominik Vodička

(tango - Suite for strings, 4th movement - Leoš Janáček)

Tanci se zcela vymykající hudba nebyla podle mě šťastnou volbou. Při tanci na mě působila rušivě, ačkoliv tanec byl na velice dobré úrovni. V tanci jsem postrádal větší emocionální náboj, větší drive do prostoru. Oceňuji držení a odklon partnerky. Občas se objevily drobné rytmické nepřesnosti. Veronika měla občas příliš vysoký nášlap, což kazilo dojem, stejně jako poměrně často předkloněná hlava. Součet drobností vedl k tomu, že tomuto tanci nemohu dát maximální známku. Richard Genzer viděl výjimečný tanec, Tatiana Drexler ocenila těžkou choreografii, Jan Tománek vypíchl těžké variace a Zdeněk Chlopčík viděl emotivní tango. Porota udělila maximální známkou 10, 10, 10 a 10, má známka, jak jsem avizoval, je o něco nižší.

9

Souboj týmů - rock'n'roll

Je velice obtížné hodnotit týmy, když každý ze zúčastněných tančí trochu jinak. Hodnocení nemohou napomáhat ani střihy kamery. Kdybych mohl, rozdělil bych dodatkový bod mezi oba týmy rovným dílem. Každý soutěžící zatančil Rock'n'roll v rámci svých možností. Jedinou výjimkou byl Miroslav, který si i zde vytvořil vlastní rytmus. Z toho důvodu bych dal dodatkový bod nehercům, ačkoliv porota rozhodla opačně.

Porota svými známkami stanovila následující pořadí:

1 Veronika a Dominik 40+16
2 Matouš a Natálie 35+15
3 Gabriela a Martin 354
4 Jakub a Michaela 333
5 Karel a Veronika 292
6 Miroslav a Adriana 27+11

Hlasování diváků společně se známkami od poroty rozhodlo o tom, že soutěž opouští pár Miroslav Hanuš a Adriana Mašková.

Vyřazení páru Miroslava a Adriany považuji za spravedlivé. Tento pár patřil od počátku mezi slabší účastníky letošní řady. Velkým překvapením právě této řady je, že zatím vždy vypadávají ti tanečně nejslabší, což dříve nebývalo.

Příští týden se vyřazovat nebude. Na pořadu bude charitativní večer pro Centrum Paraple.

Logo a fotografie s laskavým svolením: ©Česká televize, 2019

Autor: Petr Fabera | neděle 17.11.2019 13:27 | karma článku: 31.76 | přečteno: 5318x

Další články blogera

Petr Fabera

StarDance X - 9. večer, semifinále

Soutěžní taneční zábavná show StarDance pokračovala svým semifinálovým večerem, ve kterém se rozhodlo o složení finálové trojice párů.

9.12.2019 v 8:01 | Karma článku: 29.60 | Přečteno: 3881 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 8. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance se pomalu blíží ke svému závěru. V sobotu pokračovala již svým osmým večerem.

2.12.2019 v 7:13 | Karma článku: 29.26 | Přečteno: 5213 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 7. večer, charita pro Paraple

Účastníci soutěžní taneční zábavné show StarDance tančili v sedmém, charitativním večeru pro Centrum Paraple.

24.11.2019 v 18:34 | Karma článku: 28.07 | Přečteno: 5424 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Alicia Keys – New York

Alicia Keys, rodným jménem Alicia J. Augello-Cook je americká zpěvačka R&B a soulu, skladatelka, klavíristka, producentka, filantropka a příležitostná herečka a spisovatelka.

10.12.2019 v 6:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 13 |

Eva Šamánková

Stříbrná cesta

Zoufalý otec, pátrající už tři roky marně po své ztracené dceři. Dospívající dívka, stěhující se s matkou do dalšího nového „domova“. Švédský venkov, kde se skrývá nejedno temné tajemství...

9.12.2019 v 17:26 | Karma článku: 5.82 | Přečteno: 193 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 9. večer, semifinále

Soutěžní taneční zábavná show StarDance pokračovala svým semifinálovým večerem, ve kterém se rozhodlo o složení finálové trojice párů.

9.12.2019 v 8:01 | Karma článku: 29.60 | Přečteno: 3881 | Diskuse

Karel Sýkora

Antoine de Saint-Exupery — Modlitba všedního dne

Antoine de Saint-Exupéry byl francouzský spisovatel, letec, často je považován také za filozofa a humanistu. Mezi jeho nejznámější díla patří Země lidí, Citadela nebo Malý princ.

9.12.2019 v 7:36 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 |

Karel Sýkora

Děvčata s lampami (kázání v CB Olomouc)

Olomoucký sbor Církve bratrské je různorodá skupina křesťanů. Společně se křesťané v tomto sboru zavázali následovat Pána Ježíše Krista, a to láskou a pomocí všem bližním, a sdílením dobré zprávy Evangelia.

9.12.2019 v 4:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 |
Počet článků 97 Celková karma 31.38 Průměrná čtenost 3458

Mou celoživotní vášní se stal sportovní (původně nazývaný společenský) tanec. Jsem aktivním tanečníkem, ale tanec, bohužel, není mým živobytím. V roce 2010 jsem se stal finalistou Mistrovství České republiky ve standardních tancích v kategorii Senior II.

Na stránkách revue.idnes.cz jsem v roce 2008 komentoval soutěžní večery StarDance.
 

Počet přečtení všech článků k 8.12.2019:
331052
 
 

Najdete na iDNES.cz