Úterý 10. prosince 2019, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 10. prosince 2019 Julie

StarDance X - 5. večer

10. 11. 2019 16:39:17
Soutěžní taneční zábavná show StarDance pokračovala svým pátým večerem. Tento večer byl zvláštní tím, že nebyl tématický. Na konci večera soutěž opustil další pár.

V minulém týdnu se stala osudnou samba pro Xindla X a Markétu Dostálovou, kteří tuto soutěž opustili. Tentokrát byl osudovým tancem jive. Po pohádkovém večeru následoval večer speciální, bez jakéhokoliv tématu. V tomto večeru jsme mohli vidět tance jive, quickstep a waltz.

Zbývající sedmička soutěžících se poprala s tanci statečně. K vidění byly i známky nejvyšší. Z mého pohledu k nim nebyl důvod, přičemž minimálně jednu považuji za naprosto neadekvátní vůči předvedenému výkonu. Jak si páry vedly? Pojďme se podívat na jednotlivé taneční výkony:

Veronika Khek Kubařová & Dominik Vodička

(jive - Wake Me Up Before You Go Go)

Jive Veroniky byl živý. Po technické stránce patřil mezi lepší tance. Ocenil bych zejména dodržení rytmu, a zařazení kuřecí chůze. U Veroniky ale byly vidět mírně ztěžklé nohy, celkově málo jivu v páru a postrádal jsem jivovou přeměnu. Richard Genzer viděl energii. Tatiana Drexler ocenila výbuch energie a radila tančit celou duší. Jan Tománek viděl odzbrojující výraz a posteskl si, že jivu tam mohlo být víc. Zdeněk Chlopčík čekal oslňující výkon a viděl málo rychlé nohy, poradil dát tanci větší energii. Porota udělila za předvedený výkon známky 9, 8, 8 a 6. Má známka by byla shodná s Janem Tománkem.

8

Karel "Kovy" Kovář & Veronika Lišková

(quickstep - Show Me How To Burlesque)

U Karla bylo patrné zlepšení oproti předchozím večerům. Oceňuji zařazení charlestonu a poměrně dobrý pohyb po parketu. U Karla se ale vyskytoval tuhý vršek těla, místy působil těžkopádněji a upracovaněji. Občas se vyskytlo nahrbení v těle a zdvihnutá ramena. Tanci by rozhodně slušela větší lehkost. Richard Genzer konstatoval, že Karel byl lepší než minule. Jan Tománek ocenil držení a vytkl strnulost. Porota ohodnotila výkon známkami 9, 8, 8 a 9, má známka by byla totožná s Tatianou Drexler.

8

Matouš Ruml & Natálie Otáhalová

(jive - Hafanana)

Matouš vletěl na parket silou uragánu s duchem Dana Nekonečného v těle. Na Matoušově tanci oceňuji zejména rychlost, uvolněný pohyb a rytmus, i když došlo k drobnému výpadku. Celé vystoupení bylo živé a odlehčené. Ačkoli se objevily drobné nepřesnosti, zejména v přeměně, tak celkový dojem byl víc než dobrý. Především Matoušovi nechyběl bouncing, který dělá jive jivem. Tatiana Drexler označila tanec za fantastický a všimla si rytmické nejistoty. Zdeněk Chlopčík ocenil atmosféru a energii, vytkl rytmický výpadek v pomalé části. Porota udělila mírně nadhodnocené známky 10, 10, 10 a 8, má známka by byla přesně uprostřed.

9

Gabriela Koukalová & Martin Prágr

(quickstep - Flying)

Jedno z nejlepších vystoupení celého večera. Oceňuji zařazení prvků charlestonu, dodržení rytmu a velice slušnou techniku. Quickstep Gabriely byl hravý a běhavý. Líbily se mi polka hopsy do dálky. Gabriela především zrychlila nohy. Bohužel, v běhaných řadách měla Gabriela občas rozklepaný vršek těla, což moje hodnocení sráží. Rovněž by jí slušel větší odklon. Jan Tománek řekl, že Gabriele standard svědčí a poradil zpevnit střed těla. Zdeněk Chlopčík ocenil nesmírně rychlou a náročnou choreografii a radil posunout ramena a hlavu víc dozadu. Porota za tento tanec udělila známky 9, 7, 9 a 7, má známka by byla shodná s Janem Tománkem.

9

Miroslav Hanuš & Adriana Mašková

(waltz – Horchat Hai Caliptus)

Miroslavovo vystoupení zahájilo melodrama. Spoustu času zabralo Miroslavovo sólové tančení. Tance v páru bylo opravdu poskrovnu. Miroslavovy kroky byly většinou jednoduché, po technické stránce spíše zdařilejší, ale objevily se i kroky nepřesné. Vystoupení bylo víceméně statické, provedení pivot slabší a postrádal jsem obtížnější figury. Při překlonu se Miroslav nad partnerku nakláněl, a to tak silně, že hrozilo zranění jak partnerky, tak partnera. Richard Genzer Miroslava přirovnal k automobilovému veteránu z první republiky. Tatiana Drexler ocenila tanec mimo pár a podotkla, že v páru to tak nešlo. Porota udělila za tento tanec neadekvátně vysoké známky 8, 10, 8 a 8, má známka by byla o stupínek nižší.

7

Jakub Vágner & Michaela Nováková

(quickstep - You Can't Hurry Love)

Píseň Phila Collinse doprovodila Jakuba a Michaelu při quickstepu. Po technické stránce nebylo Jakubovo vystoupení nejlepší. Vyskytovalo se poměrně málo tance, na začátku tance došlo k výraznému výpadku z rytmu. V celém vystoupení bylo více scének než tance. Jakub tentokráte tančil o poznání hůře než v předešlých večerech. Tatiana Drexler řekla, že Jakub na začátku tance zmrvil kroky a držení nebylo nejlepší. Zdeněk Chlopčík označil tanec za rozporuplný a Jakuba v páru za zkoprnělého. Porota ocenila předvedený výkon známkami 8, 7, 7 a 6, má známka by byla shodná se Zdeňkem Chlopčíkem.

6

Radka Třeštíková & Tomáš Vořechovský

(jive - Je Veux)

Poslední tanec večera vyšel na Radku a Tomáše. Jejich jive nepatřil mezi nejzdařilejší tance. Jistým oživením bylo zařazení akrobatických figur, ale ty nemohly nahradit nízkou techniku Radky. Měla pomalé nohy, přeměny nebyly na dobré úrovni. Její tanec absolutně postrádal bouncing. Ku prospěchu nebyla ani jednoduchost kroků a při jedné z figur málem došlo k pádu. Richard Genzer řekl, že Radka je kolo od kola lepší. Tatiana Drexler prohlásila, že se Radka zlepšuje a byla v rytmu. Jan Tománek byl rozpolcen, radil méně salt a více tance. Zdeněk Chlopčík řekl, že něco se mu líbilo a něco nelíbilo. Radka s Tomášem si odnesli známky 8, 7, 6 a 5, má známka by byla totožná s Janem Tománkem.

6

Porota svými známkami stanovila následující pořadí:

1Matouš a Natálie387
2Karel a Veronika346
Miroslav a Adriana346
3Gabriela a Martin325
4Veronika a Dominik314
5Jakub a Michaela283
6Radka a Tomáš262

Hlasování diváků společně se známkami od poroty rozhodlo o tom, že soutěž opouští pár Radka Třeštíková a Tomáš Vořechovský.

Málokdy se vyjadřuji k porotě, ale tentokrát musím udělat výjimku. Jako tanečníka mě hodně mrzí, že porota nedrží stejný metr pro všechny soutěžící. Vždy, kdy se objevovalo více sólo tance a scének na úkor párového tance, byla porota kritická a vyjadřovala to i známkami. Z nějakého, pro mě záhadného důvodu, tento fakt u některých párů porota přehlíží. Porota má hodnotit všechny stejně přísně.

Příští večer bude opět tematický, hlavním heslem bude Svoboda. Uvidíme tance jive, cha-cha a tango. Jako zpestření bude ještě souboj týmů v rock'n'rollu.

Logo a fotografie s laskavým svolením: ©Česká televize, 2019

Autor: Petr Fabera | neděle 10.11.2019 16:39 | karma článku: 34.57 | přečteno: 6950x

Další články blogera

Petr Fabera

StarDance X - 9. večer, semifinále

Soutěžní taneční zábavná show StarDance pokračovala svým semifinálovým večerem, ve kterém se rozhodlo o složení finálové trojice párů.

9.12.2019 v 8:01 | Karma článku: 29.60 | Přečteno: 3881 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 8. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance se pomalu blíží ke svému závěru. V sobotu pokračovala již svým osmým večerem.

2.12.2019 v 7:13 | Karma článku: 29.26 | Přečteno: 5213 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 7. večer, charita pro Paraple

Účastníci soutěžní taneční zábavné show StarDance tančili v sedmém, charitativním večeru pro Centrum Paraple.

24.11.2019 v 18:34 | Karma článku: 28.07 | Přečteno: 5424 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 6. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance se přehoupla do své druhé poloviny. Počet soutěžících po tomto večeru se opět zmenšil o jeden pár.

17.11.2019 v 13:27 | Karma článku: 31.76 | Přečteno: 5318 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Alicia Keys – New York

Alicia Keys, rodným jménem Alicia J. Augello-Cook je americká zpěvačka R&B a soulu, skladatelka, klavíristka, producentka, filantropka a příležitostná herečka a spisovatelka.

10.12.2019 v 6:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 13 |

Eva Šamánková

Stříbrná cesta

Zoufalý otec, pátrající už tři roky marně po své ztracené dceři. Dospívající dívka, stěhující se s matkou do dalšího nového „domova“. Švédský venkov, kde se skrývá nejedno temné tajemství...

9.12.2019 v 17:26 | Karma článku: 5.82 | Přečteno: 193 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 9. večer, semifinále

Soutěžní taneční zábavná show StarDance pokračovala svým semifinálovým večerem, ve kterém se rozhodlo o složení finálové trojice párů.

9.12.2019 v 8:01 | Karma článku: 29.60 | Přečteno: 3881 | Diskuse

Karel Sýkora

Antoine de Saint-Exupery — Modlitba všedního dne

Antoine de Saint-Exupéry byl francouzský spisovatel, letec, často je považován také za filozofa a humanistu. Mezi jeho nejznámější díla patří Země lidí, Citadela nebo Malý princ.

9.12.2019 v 7:36 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 |

Karel Sýkora

Děvčata s lampami (kázání v CB Olomouc)

Olomoucký sbor Církve bratrské je různorodá skupina křesťanů. Společně se křesťané v tomto sboru zavázali následovat Pána Ježíše Krista, a to láskou a pomocí všem bližním, a sdílením dobré zprávy Evangelia.

9.12.2019 v 4:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 |
Počet článků 97 Celková karma 31.38 Průměrná čtenost 3458

Mou celoživotní vášní se stal sportovní (původně nazývaný společenský) tanec. Jsem aktivním tanečníkem, ale tanec, bohužel, není mým živobytím. V roce 2010 jsem se stal finalistou Mistrovství České republiky ve standardních tancích v kategorii Senior II.

Na stránkách revue.idnes.cz jsem v roce 2008 komentoval soutěžní večery StarDance.
 

Počet přečtení všech článků k 8.12.2019:
331052
 
 

Najdete na iDNES.cz