StarDance X - 2. večer

20. 10. 2019 14:20:00
Soutěžní taneční zábavná show pokračovala druhým večerem. Po večeru Karla Gotta nastalo první loučení se soutěží.

První večer se nesl ve znamení Karla Gotta. Z původně plánované oslavy se stala vzpomínková akce. Večer tedy nemohl být tak radostný, jak bylo původně zamýšleno a navíc došlo k přesunu programu z druhého na první večer.

S tanci se páry popraly s větším či menším úspěchem. Nejlepší výkon dle poroty předvedl Karel "Kovy" Kovář s Veronikou Liškovou. Na opačném konci byl Xindl X s Markétou Dostálovou. V druhém večeru byly k vidění znovu tři tance - standardní waltz a tango a latinskoamerický tanec cha-cha. Jak si páry s tanci poradily? Pojďme se podívat na jednotlivé taneční výkony:

Nora Fridrichová & Jan Kohout

(tango - Assassin's Tango)

Tango Nory nepatřilo k nejzdařilejším. V jejích krocích bylo příliš nejistoty. Ocenil bych zařazení prvků argentina. Samotného tance bylo pomálu. Kladem je určitě předvedené drama. Po technické stránce nebyl tanec dobrý, často docházelo k odkrokování, topornosti v krocích a nepřesnostem. Richard Genzer viděl boj s rovnováhou, Tatiana Drexler mnoho technických chyb, Jan Tománek viděl dvě poloviny - z první ocenil argentino, druhá se pak nesla v nesouladu s partnerem. Zdeňku Chlopčíkovi se těžce hodnotilo. Porota udělila známky 6, 7, 6 a 5, má známka by se shodovala se Zdeňkem Chlopčíkem.

5

Karel "Kovy" Kovář & Veronika Lišková

(cha-cha - Cake By The Ocean)

Musím ocenit Karlovy rychlé nohy, díky kterým vypadal tanec svižnější. Na první pohled by se mohlo zdát, že tanec Karla je naprosto v pořádku. Jenže množství drobných i větších chyb srazilo výkon do průměru. Karel měl málo propnuté nohy, málo napětí v těle a málo pracoval boky. To vyvolává pocit ledabylosti. Technika byla spíše lepší, nášlapy byly přes špičku. Provedení přeměn bylo polovičaté. Místy byl tanec odšlapán. Zdeněk Chlopčík byl mile překvapen a Richard Genzer pobaven. Karel s Veronikou si odnesli známky 8, 8, 6 a 7, má známka by byla totožná s Janem Tománkem.

6

Radka Třeštíková & Tomáš Vořechovský

(waltz - See The Day)

Radka se zlepšila. Přesto v jejím tanci byla spousta nepřesností. Její provedení bylo kostrbaté, neprováděla waltzovou vlnu a byla příliš tvrdá. Zásadní problém byl v nášlapu z promenády přímo na patu, což je prohřešek, který se trestá i v nejnižších tanečních třídách. Tance v páru bylo na můj vkus příliš málo. Celkově i přes velkou snahu nepůsobil tanec Radky dobře. Tatiana Drexler řekla, že Radka je stvořena na jemnost waltzu, ale nesnižuje. Jan Tománek zhodnotil výkon slovy, že Radka je přirozeně waltzově elegantní. Porota zhodnotila výkon shodně známkami 7, 7, 7 a 7, má známka by byla o stupínek nižší.

6

Xindl X & Markéta Dostálová

(tango - Love Runs Out)

Tango Xindla nebylo dobré. Chyběla mi požadovaná ostrost pohybů,tanec byl odšlapán a po technické stránce vůbec nebyl zdařilý. Xindlovi chyběla ladnost a zejména pro tango charakteristický plíživý krok. Tanec odtančil na napnutých nohách namísto pokrčených. Celý tanec působil neuspořádaně, rozháraně a nepřesně. Musím ocenit alespoň rytmiku a sebejistotu. Tatiana Drexler radila Xindlovi narovnat záda a odvalovat nohy přes patu. Zdeněk Chlopčík konstatoval, že z Xindla nikdy nebude Fred Astaire, ocenil rytmiku a pevné paže. Porota za předvedený výkon udělala mírně nadhodnocené známky v hodnotách 7, 6, 7 a 8. Má známka by byla shodná s Tatianou Drexler.

6

Gabriela Koukalová & Martin Prágr

(cha-cha - Daddy Cool)

Na píseň skupiny Boney M předvedla Gabriela velice dobrý výkon. Jejímu tanci se dá vytknout poměrně málo. Dobře pracovala boky, rytmicky byl tanec v pořádku a technicky patřil mezi zdařilejší. Pro lepší výkon by bylo dobré, kdyby se Gabriela více otlačovala od parketu. Její tanec byl na vysoké úrovni a snesl přísnější měřítka. Jan Tománek Gabriele řekl, že má největší potenciál a zatančila velmi dobře. Richard Genzer prohlásil že Gabriela čaču porazila a radil víc tlačit do parketu. Gabriela s Martinem si právem odnesli vyšší známky v hodnotě 8, 7, 8 a 6, má známka by byla shodná s Janem Tománkem.

8

Matouš Ruml & Natálie Otáhalová

(waltz - He'll Have To Go)

Tanec Matouše a Natálie byl opět z kategorie těch lepších. Matouš tančil technicky na velmi slušné úrovni, ani po rytmické stránce se mu nedá moc vytýkat. Snažil se o velice přesné přísuny a dost se mu to dařilo. Na druhý večer to byl jeden z krásných zážitků, které jsou k vidění málokdy. Abych jen nechválil, mohu vytknout menší éteričnost a lehkost v pohybu po parketu. Jan Tománek ocenil držení a vytkl trošku těžkopádnosti. Zdeněk Chlopčík byl skoro nadšen, líbila se mu technika držení a plynulost. Porota udělila známky 8, 8, 7 a 8. Opět bych se shodl s Janem Tománkem.

7

Tonya Graves & Michal Bureš

(tango - Main Theme from Game of Thrones)

Tango v podání Tonyi vůbec nebylo zdařilé. Dá se ocenit rytmika, ale tím klady končí. Tango bylo bez správného napětí v těle, bylo tvrdé, odchozené po technické stránce nevydařené. Objevovaly se poskoky. V podstatě se tento tanec dá označit jako nejslabší za celý večer. Pokrčení v kolenou neexistovalo. Richard Genzer řekl, že jak Tonya zpívá po svém, tak stejně po svém i tančí. Tatiana Drexler konstatovala, že to mohlo být lepší a radila zařadit těžší věci, zlepšit rychlost a přidat drama. Porota za předvedený výkon udělila známky 6, 6, 6 a 5, má známka by byla stejná jako u Zdeňka Chlopčíka.

5

Jakub Vágner & Michaela Nováková

(cha-cha - Uptown Funk)

Jakub před začátkem soutěže klamal tělem. Tvrdil že je dřevo, ale zatím se jeví jako jeden z nejlepších tanečníků letošní řady. Jeho tanec byl na velice dobré úrovni. Ocenil bych rytmiku a rychlé nohy. Jakub by snesl větší napětí v těle a trochu přidat na práci boků. Po technické stránce šlo o tanec zdařilejší. Janu Tománkovi se líbila energie, postavení a technika. Tatiana Drexler řekla, že pokud bude Jakub u rybníka tančit čaču, ryby přijdou samy. Jakub s Michaelou si za tento tanec právem odnesl vysoké známky 8, 9, 8 a 9, má známka by byla stejná jako u Jana Tománka.

8

Veronika Khek Kubařová & Dominik Vodička

(waltz - Earth - Gladiator soundtrack)

Veronika ve waltzu předvedla mnohem lepší výkon než před týdnem. Tento tanec byl ozdobou večera. Líbila se mi romantika a éteričnost. Po technické stránce byl tanec velmi dobrý a rytmicky ještě lepší. Vždy mám rád pokud tanec ve StarDance představuje nějaký příběh a zde se to naplnilo. Zdeněk Chlopčík ocenil tanec jako něžný, nádherný a éterický a vytkl menší odklon v závěru tance. Richard Genzer řekl, že tanec byl svěží. Známky od poroty dosáhly hodnot 8, 7, 8 a 8, shodl bych se s většinou poroty.

8

Miroslav Hanuš & Adriana Mašková

(tango - Pavadita)

Jestliže mě Miroslav před týdnem překvapil, tak tentokrát už mě nadchl. Tango odtančil s rutinou barového tanečníka. Je vysloveně frakový typ. Oceňuji zejména ladnost pohybu a poměrně slušnou techniku. Vystihl výborně rytmus a charakter tance. Chyběla větší ostrost pohybů, pokles v kolenou a hlava byla mírně v předklonu. Hlavní perličkou byl Miroslavův vysoký výkop, za který by se nemusela stydět žádná tanečnice. Zdeněk Chlopčík řekl, že Miroslav věděl co tančí a na parketu vypadal pěkně. Jan Tománek prohlásil, že Miroslav byl elegantní a radil mu jít víc do parketu. Tatiana Drexler ocenila rytmus a eleganci. Richardu Genzerovi Miroslav připomínal pantera před skokem. Miroslav s Adrianou si právem odnesli vysoké známky 8, 9, 8 a 9, má známka by byla stejná jako u Jana Tománka.

8

Porota svými známkami stanovila následující pořadí:

1Jakub a Michaela34
Miroslav a Adriana34
2Matouš a Natálie31
Veronika a Dominik31
3Gabriela a Martin29
Karel a Veronika29
4Radka a Tomáš28
Xindl X a Markéta28
5Nora a Jan24
6Tonya a Michal23

Hlasování diváků rozhodlo společně se známkami od poroty o tom, že soutěž opouští pár Nora Fridrichová a Jan Kohout.

Příští týden bude ve znamení vystoupení s company a uvidíme tance paso-doble, quickstep a samba.

Logo a fotografie s laskavým svolením: ©Česká televize, 2019

Autor: Petr Fabera | neděle 20.10.2019 14:20 | karma článku: 32.61 | přečteno: 6228x

Další články blogera

Petr Fabera

StarDance X - 5. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance pokračovala svým pátým večerem. Tento večer byl zvláštní tím, že nebyl tématický. Na konci večera soutěž opustil další pár.

10.11.2019 v 16:39 | Karma článku: 34.13 | Přečteno: 6415 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 4. večer

Čtvrtý večer soutěžní taneční zábavné show StarDance se nesl ve znamení pohádek. Který pár soutěž opustil na osmém místě?

3.11.2019 v 13:04 | Karma článku: 33.85 | Přečteno: 6492 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 3. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance pokračovala svým třetím večerem. K vidění byly tance samba, paso-doble a quickstep. Kdo soutěž opustil jako druhý?

27.10.2019 v 17:43 | Karma článku: 30.27 | Přečteno: 3014 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Sitz im Leben

V biblistice, konkrétně v biblické kritice se často užívá „Sitz im Leben“, tohle spojení pochází od Hermanna Gunkela, což byl německý teolog.

14.11.2019 v 6:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 45 |

Karel Sýkora

Hořko-sladký židovský vtip

Židovský humor je druh humoru, který je zakořeněný v tradici judaismu a datuje se již od dob Tóry a Midraše.

13.11.2019 v 8:36 | Karma článku: 7.77 | Přečteno: 108 |

Jiří Turner

Nad Prahou zazářil půlměsíc

Přestože Měsíc dnes dospěje do fáze úplňku, dostala se malá část Prahy pod vliv půlměsíce. Jsou tací, které by tato skutečnost přiměla bít na poplach, ale jsou i tací, kteří si bez předsudků dovedou užít kontakt s jinou kulturou.

12.11.2019 v 11:04 | Karma článku: 10.44 | Přečteno: 549 | Diskuse

Richard Mandelík

Atrium od srpna do října 2019

Zdá-li se čtenářstvu titulek neobvyklý z hlediska času, řekněme si, je zde je od léta zajímavého málo a přitom také řada nepříjemností. Listopad už bude ucelený.

12.11.2019 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 41 | Diskuse

Karel Sýkora

Hooverphonic — Eden

Zahradu Eden popisuje kniha Genesis jako místo, ve kterém žili Adam a Eva od svého stvořeni Hospodinem až do svého vyhnání. Kniha Genesis neudává žádné informace o poloze zahrady, kromě toho, že se nachází na východě.

12.11.2019 v 5:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 34 |
Počet článků 93 Celková karma 28.11 Průměrná čtenost 3368

Mou celoživotní vášní se stal sportovní (původně nazývaný společenský) tanec. Jsem aktivním tanečníkem, ale tanec, bohužel, není mým živobytím. V roce 2010 jsem se stal finalistou Mistrovství České republiky ve standardních tancích v kategorii Senior II.

Na stránkách revue.idnes.cz jsem v roce 2008 komentoval soutěžní večery StarDance.
 

Počet přečtení všech článků k 13.11.2019:
312947
 
 

Najdete na iDNES.cz