StarDance X

16. 09. 2019 8:08:15
Za necelý měsíc, přesně 12.10.2019, zazní známá znělka a uvede již desátou řadu oblíbené soutěžní taneční zábavné show StarDance.

Po roce opět přichází soutěžní taneční zábavná show StarDance. V akci uvidíme deset nových tváří, které budou soutěžit o titul Král a Královna tanečního parketu. Oproti předchozímu ročníku nastává několik změn. Ta nejviditelnější bude na parketu, kde profesionální část páru tvoří nové tanečnice a tanečníci, kteří ještě neokusili účast ve StarDance a pak v porotě, kde dochází ke dvěma změnám.

V porotě se již neobjeví Václav Kuneš a Radek Balaš. Na jejich místa přichází tanečník Jan Tománek a tanečník, bavič a herec Richard Genzer. Inovace nastane i v samotném klání. Opět bude charitativní večer s vozíčkáři, a mám-li být upřímný, viděl bych radši tento večer jako vložený jedenáctý bez bodového hodnocení. Budou čtyři tématické večery. Jeden věnovaný Božskému Kájovi k jeho životnímu jubileu, jeden ve znamení 30 let od Listopadu, jeden večer za doprovodu nejznámějších pohádkových melodií. Jeden večer bude detektivní příběh, skládaný po střípcích tanečních vystoupení. Na které páry se můžeme těšit?

Gabriela Koukalová & Martin Prágr

Gabriela je mistryně světa v biatlonu. Před časem se rozešla se svým sportem a reprezentací vcelku ve zlém. Vydala kontroverzní knihu, ve které se všemi zúčtovala. Jako sportovkyně bude mít určitě výdrž a spoustu energie, avšak její sport je od tance na hony vzdálen. Domnívám se, že bude mít problémy s tvrdšími koleny a latinsko-americkými tanci.

Karel "Kovy" Kovář & Veronika Lišková

Karel je produktem moderní doby, tak zvaný youtuber. Také on před časem se svou činností skončil. Z fotografií předpokládám, že bude na pohyb tvrdší a latina pro něj bude přijatelnější než "sešněrovaný" standard. Bude favoritem pro teenagerskou část diváctva.

Veronika Kubařová & Dominik Vodička

Veronika je herečka a herci jsou častými vítězi StarDance. Pro herce obecně hraje fakt, že tam, kde nestačí se svým tanečním umem, dokáží výkon vylepšit herectvím. Zároveň díky herectví dokážou předvést požadované emoce a charakter. Mohla by patřit k favoritům soutěže.

Miroslav Hanuš & Adriana Mašková

Miroslav hraje převážně postavy na záporné straně, například šéf mordparty v Případech 1. oddělení. U Miroslava předpokládám, že bude mít problémy s tancem jako takovým. V této řadě bude zřejmě plnit roli "zábavného dřeva". Jen velmi těžko si dovedu představit Miroslava při latině, standard mu bude sedět lépe.

Matouš Ruml & Natálie Otáhalová

Matouš se proslavil zejména rolí Lexy v seriálu Comeback. Je zajímavostí, že z herců z tohoto seriálu se tanečního klání nezúčastnili už jen Tomáš Matonoha a Simona Babčáková. Pro Matouše hraje jeho věk. Dá se očekávat, že bude hodně pohyblivý, a proto vidím jeho větší potenciál v latině.

Nora Fridrichová & Jan Kohout

Českou televizi bude zastupovat moderátorka Nora. Účastníci z televize dokázali vždy překvapit. Ať už šlo o sporťáky (kdo by zapomněl na dvojitého Tyrše) anebo moderátory (krásné nožky Jolany Voldánové). Rozhodně bude zajímavé sledovat její výkony.

Ondřej "Xindl X" Ládek & Markéta Dostálová

Ondřej je hudebník, a tak by neměl mít problémy s rytmem. Jeho tělesná konstituce napovídá, že latina bude pro něj obtížná, lépe by se měl cítit ve standardu. Obávám se, že bude patřit ke slabším tanečníkům v letošní řadě StarDance. Může ale pozitivně překvapit.

Tonya Graves & Michal Bureš

Zpěvačka Tonya je živel. Dokazuje to na pódiích a dokazuje to i ve znělce. Američanka tmavé pleti žije už přes dvacet let v Praze. Perličkou je, že si zahrála ve filmu "Obsluhoval jsem anglického krále", kde ztvárnila postavu habešského císaře. Určitě se bude cítit lépe v latinskoamerických tancích. Svou roli mohou sehrát i sympatie. Očekávám postup do druhé poloviny soutěže.

Radka Třeštíková & Tomáš Vořechovský

Poprvé se ve StarDance objevuje spisovatelka. Radka o sobě tvrdí, že je nemehlo a vůbec nemá paměť na kroky. Fotografie nic nevypovídají, takže nelze usuzovat, jak na tom Radka tanečně bude. Vezmu-li její slova za bernou minci, pak by se měla lépe cítit ve standardních tancích, kde bude mít lepší oporu v partnerovi než na vzdálenost v latině. Pro širší veřejnost je spíše neznámá, a tak je adept na brzký konec.

Jakub Vágner & Michaela Nováková

Desítku soutěžících uzavírá cestovatel a rybář Jakub. Tanec je od jeho profese vzdálen na hony, ale lze předpokládat, že po otci zdědil rytmické vlohy. Jakub říká, že se těší, až vypadne, ale zde určitě zapracuje jeho charisma, takže lze celkem snadno předpokládat, že se v soutěži udrží alespoň měsíc.

V současné době páry tvrdě trénují a chystají se na první dva večery. Tráví na parketě většinu dní v týdnu vždy po několik hodin, většinou jde o čtyři a více hodin. Za necelý měsíc se nám páry předvedou již v tanečních šatech, v záři reflektorů a v ostrém boji. 12.10. se sejdeme ve 20 hodin u obrazovek a ozve se ústy Viktora Preisse tradiční "Živě z Prahy".

Logo a fotografie: © Česká televize, 2019

Autor: Petr Fabera | pondělí 16.9.2019 8:08 | karma článku: 18.56 | přečteno: 1144x

Další články blogera

Petr Fabera

StarDance X - 5. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance pokračovala svým pátým večerem. Tento večer byl zvláštní tím, že nebyl tématický. Na konci večera soutěž opustil další pár.

10.11.2019 v 16:39 | Karma článku: 34.13 | Přečteno: 6414 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 4. večer

Čtvrtý večer soutěžní taneční zábavné show StarDance se nesl ve znamení pohádek. Který pár soutěž opustil na osmém místě?

3.11.2019 v 13:04 | Karma článku: 33.85 | Přečteno: 6492 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 3. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance pokračovala svým třetím večerem. K vidění byly tance samba, paso-doble a quickstep. Kdo soutěž opustil jako druhý?

27.10.2019 v 17:43 | Karma článku: 30.27 | Přečteno: 3014 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance X - 2. večer

Soutěžní taneční zábavná show pokračovala druhým večerem. Po večeru Karla Gotta nastalo první loučení se soutěží.

20.10.2019 v 14:20 | Karma článku: 32.61 | Přečteno: 6228 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Sitz im Leben

V biblistice, konkrétně v biblické kritice se často užívá „Sitz im Leben“, tohle spojení pochází od Hermanna Gunkela, což byl německý teolog.

14.11.2019 v 6:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 45 |

Karel Sýkora

Hořko-sladký židovský vtip

Židovský humor je druh humoru, který je zakořeněný v tradici judaismu a datuje se již od dob Tóry a Midraše.

13.11.2019 v 8:36 | Karma článku: 7.77 | Přečteno: 108 |

Jiří Turner

Nad Prahou zazářil půlměsíc

Přestože Měsíc dnes dospěje do fáze úplňku, dostala se malá část Prahy pod vliv půlměsíce. Jsou tací, které by tato skutečnost přiměla bít na poplach, ale jsou i tací, kteří si bez předsudků dovedou užít kontakt s jinou kulturou.

12.11.2019 v 11:04 | Karma článku: 10.44 | Přečteno: 549 | Diskuse

Richard Mandelík

Atrium od srpna do října 2019

Zdá-li se čtenářstvu titulek neobvyklý z hlediska času, řekněme si, je zde je od léta zajímavého málo a přitom také řada nepříjemností. Listopad už bude ucelený.

12.11.2019 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 41 | Diskuse

Karel Sýkora

Hooverphonic — Eden

Zahradu Eden popisuje kniha Genesis jako místo, ve kterém žili Adam a Eva od svého stvořeni Hospodinem až do svého vyhnání. Kniha Genesis neudává žádné informace o poloze zahrady, kromě toho, že se nachází na východě.

12.11.2019 v 5:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 34 |
Počet článků 93 Celková karma 28.11 Průměrná čtenost 3368

Mou celoživotní vášní se stal sportovní (původně nazývaný společenský) tanec. Jsem aktivním tanečníkem, ale tanec, bohužel, není mým živobytím. V roce 2010 jsem se stal finalistou Mistrovství České republiky ve standardních tancích v kategorii Senior II.

Na stránkách revue.idnes.cz jsem v roce 2008 komentoval soutěžní večery StarDance.
 

Počet přečtení všech článků k 13.11.2019:
312947
 
 

Najdete na iDNES.cz