StarDance IX - 7. večer, charita pro Paraple

26. 11. 2018 10:34:59
Taneční soutěžní zábavná show StarDance měla na pořadu již tradiční charitativní večer pro Centrum Paraple. Soutěžící páry se rozrostly na trojice za účasti vozíčkářů.

V šestém večeru se rozloučil se soutěží pár Dalibor Gondík a Alice Stodůlková. V sedmém večeru nevypadával nikdo, a tak mohli být soutěžící v relativním klidu. Čekala na ně ale výzva v podobě vystoupení ve trojici s vozíčkářem.

Vcelku kvituji, že oproti předchozím řadám byl zařazen na tento večer freestyle a soutěžní tance tak byly ušetřeny pro vlastní soutěž párů. Je ale nutné poznamenat, že freestyle se velmi těžko hodnotí. Každý z handicapovaných má jinou pohyblivost a předvedená vystoupení lze hodnotit jen v mezích líbí - nelíbí a subjektivním dojmem.

U tohoto večera si vždy připomenu, že lidé berou své zdraví a pohyb po nohou jako naprostou samozřejmost a že jeden malý okamžik může život zcela převrátit naruby. Tento večer by se dal pojmout i jako oslava nezdolnosti lidské vůle, kdy i přes těžký osud dokáže člověk na invalidním vozíku stát na svých nohách. Pojďme na jednotlivé výkony:

Daniela Písařovicová & Michal Mládek & Radim Štrobl

(I don't give a fuck)

První vystoupení večera bylo asi nejslabším za celý večer i když na pomoc přišlo několik dalších tanečníků. Styl streetdance mě neoslovil a možná to bylo i tím, že Radim měl pohyby rukou poněkud omezené, snad ostychem a trémou. Václav Kuneš si všiml, že když se rozezněla hudba, Radimovi se rozzářily oči. Tatiana Drexler radila, aby Radim s tancem nepřestával, protože se mu tancem může zvýšit pohyblivost páteře. Pátý porotce pro tento večer, Zdeněk Svěrák, řekl, že je Radim šťastný a že to nehraje. Porota udělila za vystoupení známky 8, 8, 9, 9 a :-), má známka by byla o stupeň nižší. .

7

Jiří Dvořák & Lenka Nora Návorková & Erika Trousilová

(Já s tebou žít nebudu)

Pohybová groteska byla druhým vystoupením večera. Oceňuji příběh, do kterého byli zapojení všichni takřka stejnou měrou. Jiří coby lázeňský švihák obletoval obě dámy. Trojici se povedlo zahrát krátký příběh zábavným způsobem. Radek Balaš řekl, že si zvolili těžký žánr a že to zvládli. Zdeněk Chlopčík konstatoval, že konečně se Jiří ukázal ve své pravé podobě jako švihák. Zdeňku Svěrákovi se to líbilo, protože to mělo příběh. Trojice si odnesla známky 9, 8, 9, 8 a :-), má známka by byla shodná s nesoutěžní částí poroty.

9

Pavla Tomicová & Marek Dědík & Petr Pokorný

(Nothing else Matters)

Metalová balada mě příliš neoslovila. Ačkoliv byla zapojena celá trojice, tak nejsilnějším okamžikem byl závěr, kdy se Petr s pomocí Pavly postavil. Většinu vystoupení strávila Pavla v různých, až akrobatických polohách na Petrovi. Zde musím ocenit výkon Marka, kdy vozík tlačil. Tatianě Drexler se vystoupení líbilo, protože Petr byl středem pozornosti, Radek Balaš ocenil fantastickou souhru všech složek a Zdeněk Svěrák řekl, že Petr udělal to, co je snem každého vozíčkáře, postavil se. Porota udělila z mého pohledu nadsazeně maximum, 10, 10, 10, 10 a :-), má známka by byla o poznání nižší.

7

David Svoboda & Veronika Lálová & Hana Doležalová

(Má první láska se dnes vdává)

Druhá česky zpívaná píseň byla doprovodem pro další příběh v rychlém tempu, náročném zejména pro Davida. Místy se pohyb trochu zadrhl, ale celá trojice se vystoupením bavila. Musím konstatovat, že ač se Dušan Kollár zhostil interpretace písně výborně, tak Božský Kája je jen jeden. Václav Kuneš ocenil Hančinu obrovskou vnitřní sílu a zároveň něžnost. Zdeňku Chlopčíkovi se líbilo, jak si Hana vystoupení užívala. Pro Zdeňka Svěráka to byla veselá svatba. Porotci ocenili výkon známkami 10, 9, 9, 9 a :-), já bych šel o stupínek níž.

8

Veronika Arichteva & Michal Necpál & Antonín Braniš

(Blitzkrieg Bop)

To nejlepší přišlo na závěr. Punkrocková hudba odstartovala závod tří vozíčků, to je element, který doposud nikdo nepoužil. Vystoupení mělo tempo a bylo nápadité, včetně vodorovných stupňů vítězů na závěr. Zdeněk Chlopčík řekl, že z této trojice byl nejlepší Antonín. Tatiana Drexler viditelně dojatá s třesoucím se hlasem konstatovala, že to bylo neuvěřitelně krásné. Zdeněk Svěrák ocenil, že si Veronika s Michalem zkusili být na vozíku. Známky od poroty dosáhly hodnot 9, 10, 10, 10 a :-), pro mě to bylo jednoznačně nejlepší vystoupení večera za maximum.

10

Porota svými známkami stanovila následující pořadí:

1Pavla & Marek & Petr405
2Veronika & Michal & Antonín394
3David & Veronika & Hana373
4Daniela P. & Michal & Radim342
Jiří & Lenka & Erika342

Zde bych poznamenal, že by bývalo bylo lepší, aby porota buď tato vystoupení nehodnotila anebo aby se hodnocení nepočítalo, nepřenášelo do dalšího týdne. Je to trochu nefér vůči soutěžícím.


V charitativním večeru pro Centrum Paraple se podařilo na pomoc vozíčkářům vybrat částku přesahující 15 milionů korun. Skvělý výsledek.


Příští večer začínají zbývajícím párům galeje. Budou muset předvést už dva soutěžní tance za večer, které ještě netancovaly. Uvidíme valčík, rumbu, paso-doble a quickstep. Známky od poroty se přenášejí do příštího večera.

Logo a fotografie: ©Česká televize, 2018

Autor: Petr Fabera | pondělí 26.11.2018 10:34 | karma článku: 21.43 | přečteno: 1766x

Další články blogera

Petr Fabera

StarDance IX - Finále

Devátá řada soutěžní taneční zábavné show je minulostí. Tři páry se ve finále utkaly o titul Král a královna tanečního parketu.

17.12.2018 v 11:59 | Karma článku: 32.75 | Přečteno: 6604 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance IX - 9. večer, semifinále

Soutěžní taneční zábavná show má za sebou semifinále a poslední vyřazování. Kdo se za týden utká o titul Král a královna tanečního parketu?

10.12.2018 v 15:14 | Karma článku: 37.01 | Přečteno: 4840 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance IX - 8. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance dospěla do "čtvrtfinále". Soutěžící páry předvedly po dvou tancích. Komu zůstal Černý Petr a musel soutěž opustit?

4.12.2018 v 7:59 | Karma článku: 30.36 | Přečteno: 1969 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Noc kostelů 2019

Noc kostelů je každoročně pořádaná akce, která má umožnit široké veřejnosti nezávazné přiblížení se a setkání s křesťanstvím. V jejím rámci jsou ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny některé kostely různých církví. .

22.5.2019 v 6:18 | Karma článku: 5.52 | Přečteno: 108 |

Jan Vytásek

Dnes slaví Moniky. Pošlete jim píseň...

Jméno Monika, z řečtině "monos" jako sama, jediná či jedinečná, latinsky "monere" - poradit, rádkyně a z féničtiny jako "bohyně". I Leonardo DaVinci od jehož smrti uplynulo nedávno 500 let měl svojí Monu Lisu. Zkrátka Lady M...

21.5.2019 v 15:44 | Karma článku: 6.50 | Přečteno: 173 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K vystoupení Madonny v Eurovizi

Několikrát v životě se mi stalo, že jsem z různých důvodů nemohl sledovat finálový večer Velké ceny Eurovize. V předinternetové éře to byl trochu problém: show mi unikla nenávratně.

21.5.2019 v 8:00 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 633 | Diskuse

Karel Sýkora

Delegace České unie židovské mládeže byla svědkem neúcty na Terezínské tryzně

Dnes (19. 5.) se konala již tradiční Terezínská tryzna, která připomíná oběti nacistické perzekuce nejenom v České republice, ale v celé Evropě. Do Terezína se kromě vrchních představitelů vlády, parlamentu, náboženských obcí

21.5.2019 v 7:08 | Karma článku: 11.01 | Přečteno: 326 |

Zdeněk Sotolář

Hra o trůny skončila?

Zavděčit se milionům diváků není jednoduché. Stejně jako ukončit dlouhodobý projekt. Tvůrci Hry o trůny z toho nakonec vybruslili dobře. Brana mnozí očekávali. Konečně: Proč by vážil takovou cestu? K čemu by tam vlastně byl?

20.5.2019 v 20:07 | Karma článku: 9.66 | Přečteno: 476 | Diskuse
Počet článků 86 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3227

Mou celoživotní vášní se stal sportovní (původně nazývaný společenský) tanec. Jsem aktivním tanečníkem, ale tanec, bohužel, není mým živobytím. V roce 2010 jsem se stal finalistou Mistrovství České republiky ve standardních tancích v kategorii Senior II.

Na stránkách revue.idnes.cz jsem v roce 2008 komentoval soutěžní večery StarDance.
 

Počet přečtení všech článků k 17.12.2018:
269071
 
 

Najdete na iDNES.cz