StarDance IX - 6. večer

18. 11. 2018 16:30:59
Soutěžní taneční zábavná show StarDance se přehoupla do své druhé poloviny. Který další pár soutěž opustil?

Pátý večer znamenal konečnou pro pár Richard Genzer a Jana Zelenková. Richard začal trénovat se zpožděním jako náhradník za zraněného Václava Koptu. Richard od začátku patřil ke slabším tanečníkům a jeho vypadnutí se jeví jako spravedlivé, byť v soutěži zůstává pár, který je ještě slabší.

Tento večer neprovázel soutěžící Moondance orchestr Martina Kumžáka, ale vokální skupina Skety. Popravdě, měl jsem z tohoto doprovodu obavy, protože i sebelepší vokální skupina nemůže nahradit zvuk orchestru, ale skupina Skety to zvládla se ctí. Snad jen začátky skladeb byly utlumené, takže nebylo snadné hned chytit rytmus, ale jakmile se skladba rozjela, bylo rytmus slyšet dobře. Jak si páry vedly? Pojďme na jednotlivé taneční výkony:

Dalibor Gondík & Alice Stodůlková

(cha-cha - Livin' On a Prayer)

Jako první se na parket vydal Dalibor s Alicí. Po technické stránce byl jeho tanec ucházející. Dalibor by potřeboval dostat do těla víc napětí a zároveň uvolnění. Postrádal jsem větší dynamiku a ostrost. Boky měl Dalibor místy tvrdší. Téměř neustále jeho hlava směřovala dopředu do předklonu. Václav Kuneš radil zapracovat na uvolnění, Tatiana Drexler pochválila rytmus a rovněž radila větší uvolnění. Radek Balaš označil Daliborův tanec za mechanický a prohlásil, že tanec se odstěhoval do Humpolce. Zdeněk Chlopčík už jen poznamenal, že to nebylo špatné. Porota udělila známky 7, 8, 6 a 6, má známka by byla stejná jako u Zdeňka Chlopčíka.

6

Veronika Arichteva & Michal Necpál

(waltz - Moon River)

Waltz Veroniky a Michala byl velmi krásný, technicky zdařilý. Pózy v překlonech Veronika zvládla výborně. Pro mé větší bodové hodnocení by Veronika potřebovala mít lepší provedení kroků ve víření a především vylepšit přesnost přísunů. S postupem času tanci mírně ubývala energie. Incident se sukní, při němž Veronika nechtěně odhalila místo, odkud vyrůstají nohy, ji na chvíli "odboural". Václavu Kunešovi se líbila choreografie a práce se závěsy spuštěnými od stropu, Zdeněk Chlopčík vyčítal kamenný výraz v držení a líbil se mu začátek tance. Veronika s Michalem si odnesli známky 8, 9, 9 a 8, shodl bych se s oběma krajními porotci.

8

Pavla Tomicová & Marek Dědík

(waltz - I Will Always Love You)

Další waltz večera předvedla Pavla s Markem na ústřední píseň z filmu Osobní strážce. Nejprve klady, zvedačka a snaha o ladnost. Bohužel, záporů bylo mnohem víc. Pavlin tanec byl těžkopádný, provedení pivot bylo bídně, pohyb byl malý, téměř bez dynamiky. Zkázu završily nejen vysoké nášlapy, ale především rytmické chyby. Tatiana Drexler konstatovala, že tentokrát to nebylo ono. Radek Balaš ocenil přidanou hodnotu, že Pavla netančí, ale tanec žije. Porota ohodnotila výkon známkami 7, 5, 7 a 5, shodl bych se s oběma soutěžními porotci.

5

David Svoboda & Veronika Lálová

(cha-cha - Oh, Pretty Woman)

Druhá a poslední cha-cha večera nebyla příliš zdařilá. Do tance byl zapojen i Davidův bratr, dvojče. David by potřeboval uvolnit boky, jeho tanec byl tvrdý, odchozený. Technika nebyla valná. Nesprávné postavení těla bylo nejvíc vidět v přeměně a v aidě. Dá se ocenit dodržení rytmu. Radek Balaš ocenil fór s dvojčaty. Zdeněk Chlopčík si všiml chybiček v kubánském přerušení. Porota udělila za předvedený tanec nadhodnocené známky 9, 8, 9 a 8, má známka by byla o poznání nižší.

6

Daniela Písařovicová & Michal Mládek

(waltz - Young and Beautiful)

Waltz Daniely byl poměrně slušný. Po technické stránce byl zdařilý, rytmický. Líbilo se mi provedení postupových přeměn. Daniela měla příliš tuhý vršek těla, potřebovala by ho vyměkčit a zpružnit. Určitě by potom její tanec viditelně doznal lepších kvalit i většího ohodnocení. Václav Kuneš řekl, že tanec je o iluzi a Daniela s Michalem to splňují. Tatiana Drexler radila, aby se Daniela víc spoléhala na vedení partnera a méně se snažila o kontrolu. Známky od poroty dosáhly hodnot 7, 7, 9 a 7, shodl bych se s většinou poroty.

7

Jiří Dvořák & Lenka Nora Návorková

(waltz - I Dreamed a Dream)

Tečku za tanci učinil waltz Jiřího a Lenky. Rčení o zlatém hřebu večera doznalo potvrzení. Tento tanec nepostrádal prakticky nic. Byl elegantní, romantický, technicky téměř přesný. Provedení pivot bylo výborné, stejně jako překlony a linie v nich. Zdeněk Chlopčík hledal a nakonec konstatoval "nádherné". Radek Balaš řekl, že to byla čistě krystalická krása. Tatiana Drexler vysekla poklonu: "Kdyby v Hollywoodu točili film o Fredu Astairovi, vy jste jediná volba". Václav Kuneš řekl, že to bylo to nejlepší, co Jiří a Lenka předvedli. Porota se vzácně shodla a udělila maximum, 10, 10, 10 a 10, já bych se s porotou shodl nevzácně.

10

Porota svými známkami stanovila následující pořadí:

1Jiří & Lenka406
2Veronika & Michal 345
David & Veronika 345
3Daniela P. & Michal 304
4Dalibor & Alice 273
5Pavla & Marek 242


Hlasování diváků společně se známkami od poroty rozhodlo o tom, že soutěž opouští pár Dalibor Gondík a Alice Stodůlková.


Příští večer bude ve znamení charity pro Paraple a na páry čeká freestyle.

Logo a fotografie: ©Česká televize, 2018

Autor: Petr Fabera | neděle 18.11.2018 16:30 | karma článku: 26.09 | přečteno: 2161x

Další články blogera

Petr Fabera

StarDance IX - Finále

Devátá řada soutěžní taneční zábavné show je minulostí. Tři páry se ve finále utkaly o titul Král a královna tanečního parketu.

17.12.2018 v 11:59 | Karma článku: 32.75 | Přečteno: 6604 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance IX - 9. večer, semifinále

Soutěžní taneční zábavná show má za sebou semifinále a poslední vyřazování. Kdo se za týden utká o titul Král a královna tanečního parketu?

10.12.2018 v 15:14 | Karma článku: 37.01 | Přečteno: 4840 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance IX - 8. večer

Soutěžní taneční zábavná show StarDance dospěla do "čtvrtfinále". Soutěžící páry předvedly po dvou tancích. Komu zůstal Černý Petr a musel soutěž opustit?

4.12.2018 v 7:59 | Karma článku: 30.36 | Přečteno: 1969 | Diskuse

Petr Fabera

StarDance IX - 7. večer, charita pro Paraple

Taneční soutěžní zábavná show StarDance měla na pořadu již tradiční charitativní večer pro Centrum Paraple. Soutěžící páry se rozrostly na trojice za účasti vozíčkářů.

26.11.2018 v 10:34 | Karma článku: 21.43 | Přečteno: 1766 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Noc kostelů 2019

Noc kostelů je každoročně pořádaná akce, která má umožnit široké veřejnosti nezávazné přiblížení se a setkání s křesťanstvím. V jejím rámci jsou ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny některé kostely různých církví. .

22.5.2019 v 6:18 | Karma článku: 5.12 | Přečteno: 106 |

Jan Vytásek

Dnes slaví Moniky. Pošlete jim píseň...

Jméno Monika, z řečtině "monos" jako sama, jediná či jedinečná, latinsky "monere" - poradit, rádkyně a z féničtiny jako "bohyně". I Leonardo DaVinci od jehož smrti uplynulo nedávno 500 let měl svojí Monu Lisu. Zkrátka Lady M...

21.5.2019 v 15:44 | Karma článku: 6.50 | Přečteno: 173 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K vystoupení Madonny v Eurovizi

Několikrát v životě se mi stalo, že jsem z různých důvodů nemohl sledovat finálový večer Velké ceny Eurovize. V předinternetové éře to byl trochu problém: show mi unikla nenávratně.

21.5.2019 v 8:00 | Karma článku: 13.31 | Přečteno: 630 | Diskuse

Karel Sýkora

Delegace České unie židovské mládeže byla svědkem neúcty na Terezínské tryzně

Dnes (19. 5.) se konala již tradiční Terezínská tryzna, která připomíná oběti nacistické perzekuce nejenom v České republice, ale v celé Evropě. Do Terezína se kromě vrchních představitelů vlády, parlamentu, náboženských obcí

21.5.2019 v 7:08 | Karma článku: 11.01 | Přečteno: 326 |

Zdeněk Sotolář

Hra o trůny skončila?

Zavděčit se milionům diváků není jednoduché. Stejně jako ukončit dlouhodobý projekt. Tvůrci Hry o trůny z toho nakonec vybruslili dobře. Brana mnozí očekávali. Konečně: Proč by vážil takovou cestu? K čemu by tam vlastně byl?

20.5.2019 v 20:07 | Karma článku: 9.66 | Přečteno: 476 | Diskuse
Počet článků 86 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3227

Mou celoživotní vášní se stal sportovní (původně nazývaný společenský) tanec. Jsem aktivním tanečníkem, ale tanec, bohužel, není mým živobytím. V roce 2010 jsem se stal finalistou Mistrovství České republiky ve standardních tancích v kategorii Senior II.

Na stránkách revue.idnes.cz jsem v roce 2008 komentoval soutěžní večery StarDance.
 

Počet přečtení všech článků k 17.12.2018:
269071
 
 

Najdete na iDNES.cz